رئیس‌جمهور اوکراین با انتشار عکسی در کنار پهپاد شاهد: ۲۳ پهپاد را سرنگون کردیم؛ اعصای جایزه شجاعت اوشی به مسیح علی‌نژاد و زلنسکی 

زیتون– ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، امروز جمعه ششم آبان، با انتشار عکسی از خودش در حالی‌که بر لاشه‌ی یک پهپاد ایستاده بود، از سرنگون کردن ۲۳ پهپاد شاهد خبر داد و گفت که اوکراین بال‌های قدرت هوایی روسیه را خواهد چید.
به گفته‌ی او، روسیه در دو روز گذشته بیش از ۳۰ حمله‌ی پهپادی به اوکراین داشته است.

رئیس‌جمهور اوکراین در سخنان امروز خود، سه بار از پهپاد «شاهد» نام برد که گفته می‌شود روسیه در حملات هفته‌های اخیر خود به اوکراین از آن استفاده کرده است، اما در صحبت‌های امروزش نامی از ایران به میان نیاورد.

دولت اوکراین پیش‌تر اعلام کرده بود که روسیه سفارش دو هزار پهپاد را به ایران داده و تاکنون نیز در حملات خود به اوکراین، از ۴۰۰ فروند از این پهپادهای ایرانی استفاده کرده‌ است.

جمهوری اسلامی ارسال سلاح و پهپادی را که در جنگ علیه اوکراین استفاده شود، تکذیب می‌کند اما اتحادیه‌ی اروپا و بریتانیا در همین خصوص تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کرده‌اند.

روز گذشته، پنج شنبه شب ۲۷ اکتبر (۵ آبان)، جایزه شجاعت «اوشی» به معنای «نه» به مسیح علی‌نژاد و ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین اعطا شد.

ولودیمیر زلنسکی که به صورت مجازی در این مراسم شرکت  کرد، گفت مسیح علی‌نژاد برای حقوق همه مردم ایران می‌جنگد. او همچنین مبارزه مردم ایران علیه رژیم خامنه‌ای را به رسمیت شناخت و گفت: «اتحاد ما علیه دیکتاتورها باید قویتر از همیشه باشد.»

در این مراسم که در موسسه صلح واشنگتن برگزار شد،  علی‌نژاد جایزه خود را به زنان ایران تقدیم کرد و گفت: «این جایزه در حقیقت نه برای من بلکه برای زنان شجاع ایرانی است که در خیابان‌های ایران و در مقابل ماموران تا دندان مسلح جمهوری اسلامی به رژیم آپارتاید جنسیتی و خامنه‌ای و دستگاه کشتارش نه می‌گویند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »