گسترش اعتراضات از زاهدان به شهرهای دیگر سیستان و بلوچستان؛ باز هم تیراندازی به مردم معترض در زاهدان 

زیتون– به دنبال راهپیمایی اعتراضی عظیمی که امروز جمعه ششم آبان ماه پس از برگزاری نماز جمعه در زاهدان برگزار شد، شهرهای دیگر استان سیستان و بلوچستان از جمله دزاپ، سوران، سراوان و پهره نیز در حمایت از مردم زاهدان به پا خاستند. گزارش‌های ویدیویی از شلیک مستقیم نیروهای امنیتی به سوی معترضین در زاهدان خبر می‌دهد.

امروز با گذشت چهار هفته از جمعه‌ی خونینی که هشتم مهر ماه با کشتار بین هشتاد تا یکصد معترض در زاهدان رقم خورد، هزاران نفر از مردم معترض در زاهدان با شعارهایی نظیر مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر بسیجی، به راهپیمایی بزرگی پس از برگزاری نماز جمعه‌ که در مسجد مکی زاهدان برگزار شد، دست زده‌اند.

گزارش‌ها از برگزاری تظاهرات‌های حمایتی از مردم زاهدان در شهرهای دیگر استان سیستان و بلوچستان حکایت دارد که تا کنون پیوستن شهرهای دزاپ، سوران، سراوان و پهره به این اعتراضات گزارش شده است.

هنوز گزارشی از شمار قربانیان تیراندازی‌های امروز نیروهای امنیتی منتشر نشده است. با این حال، برخی گزارش‌ها از کشته شدن دست کم ۵ نفر در اعتراضات امروز زاهدان خبر می‌دهد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »