دانشجویان دانشگاه شریف، تهران و قم غذای خود را بدون تفکیک جنسیتی در حیاط صرف کردند

زیتون-امروز سه‌شنبه سوم آبان ۱۴۰۱، دانشگاه‌هایی در شهرهای تهران و قم شاهد کنش‌های اعتراضی نظیر تجمعات دانشجویی و صرف غذای بدون تفکیک جنسیتی در حیاط دانشگاه‌ها شده بود که از آن جمله می‌توان به دانشگاه‌های صنعتی شریف، علم و صنعت، قم، الزهرا، دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، تربیت مدرس، دانشکده‌ی زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران، علامه طباطبایی و… اشاره کرد.

در دانشگاه صنعتی شریف، دانشجویان غذای خود را بدون تفکیک جنسیتی  در حیاط دانشگاه صرف کردند. عادل فردوسی‌پور، از اساتید این دانشگاه هم غذای خود را  با دانشجویان صرف کرد.

در این  تجمع دانشجویی شعارهایی نظیر «باحجاب، بی‌حجاب، ما همه با هم هستیم»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به خواهر ماست»، «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری» شنیده می‌شد.

دانشجویان دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشگاه قم نیز غذای خود را امروز بدون تفکیک جنسیتی و در محوطه‌ی دانشگاه صرف کردند.

در دانشگاه قم نشست سخنگوی دولت با شعارهای دانشجویان بارها  قطع شد.‌ تجمعات اعتراضی دانشجویان در دانشگاه‌های الزهرا، علم و صنعت، دانشکده‌ی زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران و دانشگاه تربیت مدرس، امروز نیز ادامه داشت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه فنی و حرفه‌ای هرگونه نگریسته شود سزاوار عضویت در تیم ملی

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »