سازمان حقوق بشر ایران: ۲۳۴ نفر شامل ۲۹ کودک در اعتراضات اخیر کشته شده‌اند 

زیتون-سازمان حقوق بشر ایران که مقر آن در نروژ است، امروز سه‌شنبه سوم آبان ۱۴۰۱ اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های این سازمان تا این لحظه، کشته شدن ۲۳۴ نفر که ۲۹ تن از آنها کودک بوده‌اند، در اعتراضات اخیر تایید شده است.

این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی تا این تاریخ درباره‌ی آمار کشته‌شدگان، سیاست سکوت را اتخاذ کرده‌اند و طبق گزارش‌هایی که به سازمان حقوق بشر ایران رسیده، تلاش نهادهای امنیتی نیز تا کنون بر «سرپوش گذاشتن بر روی قتل معترضان» بوده است.

طبق بیانیه‌ی امروز این سازمان، «مسئولان تا زمان اخذ تعهد از خانواده‌های کشته‌شدگان برای سکوت یا تایید گواهی‌های فوت دروغین منتسب به پزشکی قانونی، از تحویل اجساد کشته‌شدگان سر باز می‌زنند.» این سازمان همچنین خبر داده است که «در برخی موارد، جسد بدون اطلاع خانواده‌ها و در مکانی دورتر از محل زندگی آنان دفن شده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »