سی‌ان‌ان: دولت آمریکا برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به ایرانیان با ایلان ماسک وارد مذاکره شده

شبکه خبری سی‌ان‌ان در یک گزارش اختصاصی نوشته است که دولت آمریکا برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک با ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس‌ایکس وارد مذاکره شده است.

این شبکه خبری نوشته است که دولت جو بایدن به دنبال راه‌هایی است تا بتواند از اعتراض‌های ایران حمایت کند.

این گزارش می‌افزاید که از نظر کاخ سفید، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک گزینه مناسبی برای مقابله با سانسور گسترده اینترنت توسط جمهوری اسلامی است.

سی‌ان‌ان به نقل از یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی که نامش فاش نشده، نوشته است: «ما پایمان را روی پدال گاز گذاشته‌ایم تا هر کاری از دستمان بر می‌آید برای حمایت از آمال و آرزوهای مردم ایران انجام دهیم.»

این مقام آمریکایی افزود: «این سیاست قطعی ماست. همزمان، آنچه که در ایران در حال رخ دادن است، یک جنبش حقیقتا ایرانی است که دختران جوان پیشگام آن هستند و مسایل دیگر جامعه را نیز شامل می‌شود. ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم که جنبش آنها را تحت‌الشعاع قرار دهیم.»

*بی‌بی‌سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نزدیک به دوازده‌سال از حصر می‌گذرد. همسرانِ محصور کوچه‌ی اختر هنوز بر همان عهد پیشین مانده‌اند. با این تفاوت که با توجه به محدودیت‌های حصر، حضور سیاسی‌شان در این چندسال منحصر به برخی پیام‌ها و

ادامه »

کسانی که “رابطه ی سمی” یا “پیوند زهرآگین” و مناسبات و نشانه‌های آن را می‌شناسند، می‌دانند که همه‌ی اطرفیان چنین پیوندی قربانی هستند؛ کسانی

ادامه »

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از

ادامه »