زندان اوین در آتش و دود؛ صدای تیراندازی ‌های متعدد شنیده می‌شود؛ شلیک دو شی نورانی به زندان

دقایقی پیش ویدیوهای متعددی از زندان اوین در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که این زندان را در آتش و دود نشان می‌دهد و صدای تیراندازی و شلیک‌های متعدد گلوله به گوش می‌خورد.

در ویدیوی منتشر شده در وحیدانلاین پرتاب یا شلیک دو شی‌ نورانی به داخل زندان اوین مشهود است.

به نوشته  رادیو فردا آتش‌سوزی زندان اوین از بند ۷ آغاز شده، محلی که شامگاه شنبه صحنه اعتراض زندانیان بوده است.

تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی گویای آتش‌سوزی گسترده در زندان اوین تهران، تیراندازی و گسیل ماموران امنیتی به محل است. برخی گزارش‌های اولیه نیز حکایت از درگیری ماموران زندان با زندانیان در شامگاه شنبه داشت.

بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار رادیو فردا به دست آورده، بند ۷ زندان اوین چسبیده به انفرادی‌های قرنطینه بند ۲۴۰ است که بازداشت‌شدگان اعتراضات کنونی در آن نگهداری می‌شوند.

به گفته خانواده این زندانیان، تلفن‌های زندان اوین اکنون کاملا قطع شده و امکان تماس از این طریق وجود ندارد، اما برخی زندانیان در بندهای عادی دارای تلفن همراه هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. انقلاب فرانسه با تسخیر زندان باستیل به نتیجه رسید. حکومت اسلامی نیز با تسخیر زندان اوین سرنگون خواهد شد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از اشغال یوگسلاوی توسط آلمان، در لیوبلیانا و در خانه منتقد ادبی یوسیپ ویدمار تأسیس شد.

ادامه »

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم

ادامه »