عزت‌الله ضرغامی: تجدیدنظر در قوانین باعث سقوط دومینووار نظام نمی‌شود 

عزت‌الله ضرغامی، یکی از وزیران کابینه ابراهیم رئیسی و رئیس سابق سازمان صداوسیما، خواهان «تجدیدنظر در قوانین و روش‌های ناکارآمد» شده است.

او گفته چنین کاری برخلاف تصور رایج باعث «سقوط دومینووار نظام» نمی‌شود.

با بالا گرفتن اعتراضات به حجاب اجباری و گشت ارشاد، برخی تحلیلگران می‌گویند حکومت ایران از آن واهمه دارد که با عقب‌نشینی در مساله حجاب ناگزیر به اعطای آزادی‌های بیشتر در موارد دیگر شود.

در روزهای اخیر منابع رسمی در ایران گفته‌اند که شورای عالی انقلاب فرهنگی به زودی مصوبه جدیدی درباره گشت ارشاد ابلاغ خواهد کرد.

*بی‌بی‌سی فارسی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »