سخنان نامفهوم فرمانده پلیس تهران بزرگ: وقتی به مهسا امینی گفته شد لباسش ایراد دارد حالش به هم خورد 

فرمانده پلیس تهران بزرگ در نشستی خبری درباره جان باختن مهسا رحیمی در بازداشت پلیس توضیحاتی داد.

حسین رحیمی در صحبت‌هایی که گاهی نامفهوم و پراکنده به نظر می‌رسید گفت: «این خانم به همراه سه نفر دیگر در پارک طالقانی در حال قدم زدن بودند که با گشت امنیت اخلاقی روبرو می‌شوند. علی الاتفاق چهار تا خانم وضعیتشان مناسب نبوده، یعنی از نظر تیم ما مناسب نبوده، سه تا را تذکر دادند و حل کردند مشکلشان را.»

به گفته فرمانده پلیس تهران به مهسا امینی اما گفته شد باید به مقر پلیس امنیت اخلاقی برود تا «آموزش و تذکرات قانونی» داده شود «که دیگر رعایت بکند» و بعد تحویل همراهانش (سه خانم و دو آقا) می‌شود.

به گزارش رسانه‌های ایران، حسین رحیمی همچنین گفت: «این نفرات از جمله خانم امینی به کلاس آمدند، تا استاد به کلاس بیاید و مراحل و مقدمات برگزاری این کلاس انجام شود، خانم امینی از جای خود بلند شده و از همکارم سوال کرد که وضعیت من چه ایرادی دارد؟ همکار بنده نیز به وی اعلام کرد که وضعیت لباس و شلوار شما ایراد دارد که پس از این موضوع حال مهسا بهم‌ می‌خورد.»

به گفته فرمانده پلیس تهران عملیات احیا را تیم پزشکی همانجا انجام می‌دهد و خانم امینی را به بیمارستان کسری منتقل می‌کند.

به گفته فرمانده پلیس تهران لباس ماموران گشت ارشاد «معمولا» به دوربین مجهز است اما در مورد مهسا امینی ماموران «فاقد دوربین بودند.»

حسین رحیمی در جلسه مطبوعاتی در پاسخ به این سوال که آیا در ون ‌گشت ارشاد برای خانم امینی حادثه‌ای رخ داده گفت: «در ون‌ گشت ارشاد دوربین وجود ندارد، بجز مهسا پنج دختر دیگر در ون بودند که شهادت می‌دهند که اتفاقی رخ نداده است.»

فرمانده پلیس تهران گفت بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) موضوع را بررسی کرده و به اثبات رسانده است.

از حسین رحیمی همچنین سوال شد آیا در زمان دستگیری مهسا امینی لباسش همان بوده که در فیلم دوربین‌های مدار بسته مقر نیروی انتظامی دیده می‌شود؟ او پاسخ داد: «خیر.»

*بی‌بی‌سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه کشتار ۹۸ و نه حادثه شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی هم نتوانسته بود چنین زمینه‌ و انگیزه‌ای برای ظهور و تقویت «شجاعت مدنی» در نزد خاص و عام مردم بسازد و لکنت از زبان‌ها بردارد. شمار اعتراض‌های صریح و بی‌پرده مخصوصا از جانب شهروندان عادی چشم‌گیر است. تعداد فعالان مدنی که با زبان صریح و بی‌لکنت،‌ خواهان برچیده‌شدن نظام‌ها، از گشت ارشاد تا اصل حکومت، هستند افزونی گرفته. بماند که هنوز آغاز این راه است و …

ادامه »

راهی کجایید؟ حزن و اندوهِ چه را در سر می‌پرورید؟ کفش از پا سترده‌اید که بگویید حسینی‌ام؟ پیاده عزم زمینی به نام کربلا کرده‌اید … برگردید که خود می‌دانید که در دل ایرانیان همه غوغا و فریاد است؛ از دست ظالمی که رسم و رسومی جز ویرانی ایران نمی‌شناسد: ویرانی آب و خاک و دین و مرام و هرچه مسلک این سرزمین

ادامه »

اصلاح دینی نمی‌تواند با احکام کلی -که دین اصلی نداریم یا دین اصلی واقعی به دست نمی‌آید- به حل مشکل نائل آید. روش این نوع نگاه‌ها پاک کردن صورت مسئله است آن هم صورت مسئله‌ای که پاک‌نشدنی است. تجربه اروپا و غرب را در این مسیر دوره کنیم، تا متوجه شویم.

می‌شود به کدیور بر روی واژگان و دسته‌بندی غیرضروری خرده گرفت اما تلاش او را در نواندیشی برای فقه نمی‌تواند نادیده گرفت و با چند اصل کلی و مبهم وی را به سمت مقابل هول داد…

ادامه »