یدالله رویایی، شاعر نامدار ایرانی، در پاریس درگذشت

یدالله رویایی، شاعر و ادیب مشهور ایرانی، روز چهارشنبه، ۲۴ شهریورماه، در ۹۰ سالگی در پاریس درگذشت.

خبرگزاری ایسنا روز پنج‌شنبه نوشت که اعظم کیان‌افراز، ناشر کتاب‌های این شاعر، خبر مرگ این شاعر را به نقل از برادرزاده آقای رویایی تائید کرده است.

به گفته خانم کیان‌افراز، «آقای رویایی اخیرا دچار بیماری خاص شده بود، اما هرگز نخواست بروز بدهد و سرحال بود.»

یدالله رویایی، مشهور به «رویا»، زاده ۱۷ اردیبهشت ۱۳۱۱ دامغان بود.

او که به عنوان یکی از سردمداران شعر حجم شناخته می‌شد، نخستین شعرهای خود را در ۲۲ سالگی نوشت و در مجلات آن زمان با نام مستعار «رؤیا» منتشر کرد.

وی همزمان به تحصیلات خود در رشته حقوق سیاسی در دانشکده حقوق دانشگاه تهران تا اخذ درجه دکترای حقوق بین‌الملل عمومی ادامه داد.

از آثار رویایی می‌توان به «بر جاده‌های تهی»، «شعرهای دریایی»، «دلتنگی‌ها»، «از دوستت دارم»، «ابریخته‌ها»، «هفتاد سنگ قبر»، «منِ گذشته»، «در جستجوی آن لغتِ تنها»، «هلاکت عقل به وقت اندیشیدن» و «چهره پنهان حرف» نام برد.

*رادیو فردا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مرگ ملکه الیزابت دوم پس از هفتاد سال حکمرانی، در روزهای اخیر به مباحث متنوعی چون سلطنت مشروطه، سوابق استعماری بریتانیا ونقش انگلستان در براندازی برخی رژیم های مردمی درجهان دامن زد. در این راستا

ادامه »

از این که حسن خمینی تصمیم دارد اسناد محرمانه را منتشر کند، استقبال می‌کنیم و امیدواریم که در این وعده‌اش که آنها را گزینشی منتشر نمی‌کند، صادق باشد؛ اگرچه روحیه و سوابق حسن خمینی و دفاع متعصبانه و قبیله‌گرایانه او از پدربزرگش* مانع از این است که بتوان این وعده را چندان جدی گرفت…

ادامه »

«قلم زبان خداست، قلم امانت آدم است، قلم ودیعه عشق است، هر کسی را توتمی است و قلم توتم من است،

ادامه »