سرلشکر باقری : به کشور‌های میزبان ارتش آمریکا اخطار کتبی دادیم 

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ایران، ایالات متحده را متهم کرده که «با اتصال» اسرائیل به ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در صدد است «جای خالی خود» در خلیح فارس و دریای عمان را «جبران کند» و خبر داده که ایران در این زمینه به کشورهای میزبان ارتش آمریکا «اخطار کتبی» داده است.

سرلشکر باقری هشدار داده «معنای این اقدام این است که از نگاه ما امکانات جاسوسی و حتی عملیاتی آمریکا و هم پیمان‌های او در اختیار رژیم غاصب صهیونیستی نیز قرار خواهد گرفت» و گفته این وضع باعث «افزایش تهدید» برای ایران خواهد شد.

مقام های جمهوری اسلامی اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند و برای اشاره به آن از اصطلاحاتی همچون «رژیم صهیونیستی» استفاده می کنند.

هشدار مقام ارشد نظامی ایران در زمانی بیان شده که تنش‌ها بین ایران و اسرائیل بر سر اقدامات نظامی ایران در منطقه و اختلافات درباره آینده توافق اتمی برجام درباره برنامه هسته ای ایران همچنان پابرجاست.

آقای باقری گفته «ما علاوه بر اعلام و اخطار کتبی و انتقال پیام از طریق وزارت امور خارجه به کشور‌های میزبان ارتش آمریکا، با توسعه حضور و تعمیق گشت‌های هوایی و دریایی و تعمیق اشراف اطلاعاتی و انجام رزمایش‌های گوناگون دریایی، موشکی و پهپادی آمادگی و اخطار خود را اعلام کرده و می‌کنیم.»
نظامیان ایران در هفته های اخیر یک مانور پهپادی به اجرا گذاشتند. نیروی دریای ایران هم اخیرا دو شناور بدون سرنشین آمریکا را در دریای سرخ برای مدتی توقیف کرده بود.

دو روز پیش از این ایالات متحده خبر داده بود که دو فروند بمب‌افکن آمریکایی بی-۵۲ با اسکورت هواپیماهای نظامی اسرائیلی، عربستان سعودی و کویت بر فراز منطقه و  به سمت خلیج فارس پرواز کردند.

پرواز بمب افکن های بی-۵۲ آمریکا در منطقه در حالی صورت می گیرد که تنش ها در منطقه خلیج فارس ادامه دارد.

رسانه های آمریکایی این پرواز را «نمایش قدرت» به ایران تفسیر کرده اند و اسرائیل گفته است که همراهی بمب افکن بی-۵۲ بخشی از همکاری با ایالات متحده برای تامین امنیت اسرائیل و منطقه خاورمیانه است.

*بی‌بی‌سی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »