الشرق الاوسط: «روسیه از ایران خواسته تا برخی پایگاه‌هایش در سوریه را ترک کند» 

با افزایش آشکار حملات هوایی منتسب به اسرائیل در هفته‌های اخیر، روسیه از ایران و شبه‌نظامیانش خواسته است از مواضع خود در مناطقی از سوریه عقب‌نشینی کنند.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن و متعلق به عربستان سعودی به نقل از منابعش در حکومت سوریه می‌گوید روسیه از شبه نظامیان ایران خواسته است مراکز نظامی در غرب استان حماه سوریه و همچنین پایگاه‌های خود در مرکز و غرب سوریه را ترک کنند.

هنوز ایران و روسیه واکنشی به این گزارش نشان نداده‌اند.

دلیل این درخواست دولت روسیه، جلوگیری از هدف قرار گرفتن این نیروها توسط اسرائیل خوانده شده که در روزهای اخیر افزایش یافته است.

اسرائیل در سال‌های اخیر صدها عملیات علیه مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه انجام داده است.

الشرق الاوسط به نقل از مقام‌های سوریه اعلام کرد که مقامات نظامی روسی در دیدار چهارشنبه در فرودگاه نظامی حماه در مرکز سوریه از همتایان ایرانی خود خواستند چند پایگاه در سوریه را ترک کنند.

یک منبع به الشرق الاوسط گفت: نظامیان روس در دیدار با طرف ایرانی بر لزوم تخلیه مقر نظامی ایران در نزدیکی محل هنگ ۴۹ متعلق به نیروهای حکومت سوریه تاکید کردند.

این منبع افزود: «نظامیان روس همچنین از ایران خواستند که دومین سایت نظامی ایران در منطقه حمیدیه در جنوب استان طرطوس در سواحل سوریه را تخلیه کنند.

این منبع تایید کرد دستور تخلیه مکان‌های نظامی به این منظور صادر شد تا شبه نظامیان ایرانی از حملات هوایی اسرائیل اجتناب کنند.

*بی‌بی‌سی فارسی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »

ایران وارد دوران جدیدی شده است. خون ژینا معنای حیات و نیز حیات سیاسی را برای مردم شریف مظلوم ایران عوض کرد. هر کنشگر حزبی و سیاسی اگر سکوت کند برای همیشه مقهور، مطرود و مغبون خواهد بود. نوشتن از «حجیت شرعی» در برابر «خون مظلوم» که زیره به کرمان بردن است، اما انفعال یا سکوت در برابر این رخداد بزرگ تاریخ، پایان عمر سیاسی هر اصلاح‌طلب واقعی خواهد بود…

ادامه »