واشینگتن پست: روسیه استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین را آغاز کرده است 

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست روز چهارشنبه، دوم شهریور، خبر داد که روسیه استفاده از پهپادهای تهاجمیِ دریافتی از ایران را در جنگ اوکراین آغاز کرده تا شش ماه پس از آغاز این جنگ و در شرایطی که هند و چین نیز از تحویل تسلیحات به روسیه خودداری کرده‌اند، از شتاب عملیات جنگی نظامیان روسیه در جبهه‌های جنگ اوکراین کاسته نشود.

دیوید ایگناتیوس، روزنامه‌نگار باسابقه واشینگتن پست، که این مطلب را روز چهارشنبه در پی گفت‌وگو با سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا منتشر کرده افزود که تامین جنگ‌افزار ایرانی برای ارتش روسیه به یک کانال حیاتی مبدل شده، همان‌گونه که ممارست ایران در دور زدن تحریم‌ها اکنون به یاری روسیه آمده تا مسکو نفت خود را بفروشد و نگذارد که منابع مالی‌اش با کاهش روبه‌رو شود.

واشینگتن پست به نقل از «مقامات اطلاعاتی غربی» نوشت، در حالی که ذخیره جنگ‌افزار روسیه پس از شش ماه جنگ «رو به پایان بوده»، تحویل «صدها پهپاد انتحاری ایرانی به روسیه آغاز شده است».

بر اساس این گزارش، سخن از پهپادهایی از نوع «شاهد» است که ایران پیشتر از آن «با موفقیت» در عراق و سوریه استفاده کرده است.

*رادیو فردا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »