آسوشیتدپرس : آمریکا امروز پاسخ خود را به پیش‌نویس پیشنهادی اتحادیه اروپا ارائه می‌کند

مقامات آمریکایی روز سه‌شنبه اول شهریور گفته‌اند، انتظار می‌رود که ایالات متحده روز چهارشنبه دیدگاه‌های خود را درباره پاسخ ایران به متن پیش‌نویس پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام ارائه کند.

این مقامات که نام آنها فاش نشده به آسوشیتدپرس گفته‌اند، پس از ارائه پاسخ آمریکا، احتمالا به دور دیگری از مذاکرات در وین برای نهایی کردن جزئیات توافق احتمالی نیاز خواهد بود.

آسوشیتدپرس می‌گوید، ایران و آمریکا به طور قطعی به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای بازگشت متقابل به توافق برجام پاسخ نداده‌اند.

این گزارش اضافه کرده است، نشانه‌های موجود از جمله ارسال پیام‌ها از رسانه‌های عمومی توسط تهران و واشینگتن، نشان می‌دهد که توافق ممکن است نزدیک باشد.

آسوشیتدپرس تصریح کرده است، به رغم این پیشرفت‌های اخیر٬ موانع متعددی همچنان باقی مانده است که می‌تواند مانع حصول توافق برای احیای برجام شود.

در همین زمینه، پیشتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن استقبال از اقدام ایران برای صرف‌نظر کردن از برخی خواسته‌های خود گفت، هنوز مسائلی باقی‌مانده‌اند که باید حل شوند.

*رادیو فردا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »