کشف یک بسته مشکوک در «اطراف محل کنسرت ابی»؛ یگان خنثی‌سازی بمب آن را منفجر کرد 

خیابان‌های مرکزی استکهلم، پایتخت سوئد، شامگاه یکشنبه ۳۰ مرداد به‌دلیل کشف یک بسته مشکوک به مدت چندین ساعت بسته شد.

پلیس سوئد در بیانیه‌ای از کشف یک بسته مشکوک در نزدیک محل برگزاری آخرین هفته جشنواره فرهنگی استکهلم خبر داد. ابی، خواننده مشهور ایرانی، نیز یکشنبه شب در این جشنواره فرهنگی برنامه داشت.

به نوشته نشریه اکپرِسِن سوئد، حوالی ساعت ۹ و ۴۱ دقیقه یکشنبه شب پلیس یک کیف مشکوک را در خارج از کافه اپرا در مرکز استکهلم کشف کرد.

به گفته کارینا اسکاگِرلیند، سخنگوی مطبوعاتی پلیس استکهلم، پس از کشف این کیف، خیابان‌های اطراف توسط پلیس مسدود شد تا ماموران حفاظت ملی بتوانند محتویات آن را بررسی کنند.

بنابر گزارش‌ها، یگان خنثی‌سازی بمب بامداد دوشنبه دوشنبه توانست شئ پیدا شده را منهدم کند.

نشریه آفتنبلادت سوئد روز دوشنبه نوشت که محتویات کیف یک بمب با خطر انفجار بالا بوده اما پلیس سوئد این موضوع را تایید یا رد نکرده است.

به گفته سخنگوی مطبوعاتی پلیس استکهلم، در حال حاضر تحقیقات مقدماتی در حال انجام است و پلیس در حال بررسی و تحقیقات لازم در این زمینه است.

*رادیو فردا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »