عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط محمدصدیق کبودوند شد

زیتون- عفو بین‌الملل،امروز «پنجشنبه»، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی محمدصدیق کبودوند، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شد.
«زیتون» ۹ خردادماه خبر از بستری شدن محمد صدیق کبودوند به دلیل اعتصاب غذای طولانی و عوارض زندان داده بود. این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار به دلیل پرونده سازی مجدد تصمیم به اعتصاب غذا گرفته بود.
در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است که این فعال حقوق بشر، در پی اعتصاب غذا و وخامت حالش، از حدود ده روز پیش در بیمارستان بستری است و به گفته پزشکان، خطر حمله قلبی او را تهدید می‌کند.
رها بحرینی، پژوهشگر امور ایران در عفو بین‌الملل، به رادیو فردا گفت: «عفو بین‌الملل از مقامات ایران درخواست کرده است که به بازی خطرناکشان با جان آقای کبودوند پایان بدهند».
این روزنامه‌نگار و فعال مدنی که از ۹ سال پیش در زندان به سرمی‌برد، به اتهام تبلیغ علیه نظام، تأسیس سازمان حقوق بشر کردستان و تشویش اذهان عمومی به ۱۰ سال و نیم زندان محکوم شده است.
آخرین دادگاه او بدون حضور وکیل در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه برگزار شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »