عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط محمدصدیق کبودوند شد

زیتون- عفو بین‌الملل،امروز «پنجشنبه»، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی محمدصدیق کبودوند، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شد.
«زیتون» ۹ خردادماه خبر از بستری شدن محمد صدیق کبودوند به دلیل اعتصاب غذای طولانی و عوارض زندان داده بود. این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار به دلیل پرونده سازی مجدد تصمیم به اعتصاب غذا گرفته بود.
در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است که این فعال حقوق بشر، در پی اعتصاب غذا و وخامت حالش، از حدود ده روز پیش در بیمارستان بستری است و به گفته پزشکان، خطر حمله قلبی او را تهدید می‌کند.
رها بحرینی، پژوهشگر امور ایران در عفو بین‌الملل، به رادیو فردا گفت: «عفو بین‌الملل از مقامات ایران درخواست کرده است که به بازی خطرناکشان با جان آقای کبودوند پایان بدهند».
این روزنامه‌نگار و فعال مدنی که از ۹ سال پیش در زندان به سرمی‌برد، به اتهام تبلیغ علیه نظام، تأسیس سازمان حقوق بشر کردستان و تشویش اذهان عمومی به ۱۰ سال و نیم زندان محکوم شده است.
آخرین دادگاه او بدون حضور وکیل در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه برگزار شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »