عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط محمدصدیق کبودوند شد

زیتون- عفو بین‌الملل،امروز «پنجشنبه»، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی محمدصدیق کبودوند، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شد.
«زیتون» ۹ خردادماه خبر از بستری شدن محمد صدیق کبودوند به دلیل اعتصاب غذای طولانی و عوارض زندان داده بود. این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار به دلیل پرونده سازی مجدد تصمیم به اعتصاب غذا گرفته بود.
در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است که این فعال حقوق بشر، در پی اعتصاب غذا و وخامت حالش، از حدود ده روز پیش در بیمارستان بستری است و به گفته پزشکان، خطر حمله قلبی او را تهدید می‌کند.
رها بحرینی، پژوهشگر امور ایران در عفو بین‌الملل، به رادیو فردا گفت: «عفو بین‌الملل از مقامات ایران درخواست کرده است که به بازی خطرناکشان با جان آقای کبودوند پایان بدهند».
این روزنامه‌نگار و فعال مدنی که از ۹ سال پیش در زندان به سرمی‌برد، به اتهام تبلیغ علیه نظام، تأسیس سازمان حقوق بشر کردستان و تشویش اذهان عمومی به ۱۰ سال و نیم زندان محکوم شده است.
آخرین دادگاه او بدون حضور وکیل در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه برگزار شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »