زیتون- روز گذشته رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، محمد صدیق کبودند را به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه کرد.
به گزارش «زیتون» این دادگاه بدون حضور وکیل مدافع برگزار شده است.
پریناز حسنی همسر کبودوند در گفتگو با شبکه روداو ضمن تایید عدم حضور وکیل در این جلسه دادگاه، خبر داد که قاضی مقیسه این دادگاه را ظهر روز سه شنبه برای رسیدگی به اتهام تبلیغ علیه نظام تشکیل داده است.
این فعال حقوق بشر از ١٧ روز گذشته در اعتصاب غذا به سر می برد. محمد صدیق کبودوند در اعتراض به پرونده‌سازی و تشدید فشار‌ها و اذیت و آزار مقامات امنیتی، اعتصاب غذا کرده بود.
روز ۲۱ اردیبهشت سال جاری، دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی اطلاعیه‌ای مطبوعاتی از اعتصاب غذای اعتراضی محمد صدیق کبودوند روزنامه‌نگار و رییس این سازمان خبر داده بود. در بخشی از اطلاعیه مطبوعاتی دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان آمده بود: از حدود چهار ماه پیش، پروسه دادگاهی محمد صدیق کبودوند آغار شده و تاکنون بیش از سه جلسه دادگاه تحت عنوان اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و سایر اتهام‌های انتسابی برگزار شده است و قاضی دادگاه برای او قرار صادر کرده است. همچنین به وی اعلام شده تجمیع حکم ۶ ماه حبس مربوط به فعالیت روزنامه‌نگاری‌اش در مورد او اعمال نمی‌شود و ایشان باید تمام مدت حبس ۱۰ سال و ۶ ماه را تحمل کند.
دوازده روز بعد از اعصاب غذا، کبودوند به صورت اورژانسی به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود.

بازگشت به صفحه اول