تور منطقه‌ای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، روز گذشته با سفر به مصر پیش از اردن و ترکیه آغاز شد. منابع آگاه  «لزوم مقابله با ایران» و «تضمین آینده حکمرانی شاهزاده»  را مهم‌ترین اهداف این تور منطقه‌ای می‌دانند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید،  منابع مطلع  روز گذشته پیش بینی کردند که در جریان سفر شاهزاده محمد بن سلمان به مصر، دولت مصر برخی از دارایی های دولتی را به ولیعهد پیشنهاد می کند تا سهام آنها را به عنوان سرمایه گذاری در ازای سپرده های سعودی نزد بانک مرکزی مصر خریداری کند.

منابع یاد شده با این پیش بینی که محمد بن سلمان در ازای توافق بر سر برخی مسائل دیگر منطقه ای پیش از سفر جو بایدن به منطقه، به درخواست های دولت مصر پاسخ مثبت بدهد، فاش کردند: عربستان و امارات درماه گذشته چهار میلیارد دلار به عنوان کمک های فوری به مصر تقدیم کردند .

این منابع آگاه با اشاره به اینکه قاهره به خرید فوری مواد غذایی مورد نیاز ماهانه بویژه گندم و دیگر غلات نیاز داشت، یادآور شدند: دولت در مدت اخیر مذاکرات زیادی با کشورهای خلیج فارس بویژه قطر و عربستان و امارات برای سرمایه گذاری آنها در این کشور انجام داده است.

همین منابع درباره سفر بایدن به منطقه نیز گفته اند: درخواست های عربستان درباره مسائل منطقه ای در نشست های این کشور با آمریکا بیشتر روی لزوم مقابله با ایران به عنوان رقیب اول عربستان در منطقه متمرکز خواهد بود و علاوه بر این عربستان یک درخواست اساسی هم دارد و آن هم تضمین آینده حکمرانی شاهزاده محمد بن سلمان است.

*شفقنا *العربی‌الجدید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مطالب دیگر

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »