نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگو با نخست‌وزیر اقلیم کردستان حمله‌ی پهپادی به اربیل را تلاشی «برای ضربه زدن به هماهنگی مشترک میان بغداد و اربیل، بر هم زدن معادلات و ایجاد آشوب» دانستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دفتر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که الکاظمی در گفتگوی تلفنی با مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق تاکید کرد: دولت مخالف هرگونه ارعاب شهروندان، تخطی از قوانین و تعرض به کشور است و دولت عراق با همکاری دولت اقلیم به تعقیب طرف‌هایی که در راستای بر هم زدن ثبات اقدام می‌کنند، ادامه می‌دهد.

همچنین الکاظمی در ادامه این گفتگو اظهار کرد: حمله پهپادی انجام شده به شهر اربیل پافشاری برخی طرف‌ها برای تقویت هرج و مرج و ضربه زدن به مفاهیم دولت را منعکس می‌کند.

بارزانی نیز در این تماس تلفنی بر اهمیت اقدام مشترک برای حمایت از ثبات و تقویت امنیت تاکید کرد.

همچنین دو طرف در این گفتگو بر این نکته تاکید کردند که “این حمله تلاشی برای ضربه زدن به هماهنگی مشترک میان بغداد و اربیل، بر هم زدن معادلات و ایجاد آشوب بوده است”.

*ایسنا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مطالب دیگر

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »