برخی از مسافران فرودگاه امام خمینی صبح امروز -شنبه ۱۴ خرداد- از اختلال در یکی از سامانه‌های خدمات فرودگاهی خبر دادند که موجب معطلی چند ساعته مسافران در ترمینال شده بود. در همین رابطه «جواد صالحی» سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی  به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: هیچ گونه هکی در سیستم گذرنامه فرودگاه امام خمینی  از صبح امروز صورت نگرفته است. نفوذ در سیستم گذرنامه بسیار سخت است و غیرممکن است و فقط یک مشکل سخت افزاری بود که حل شده است.

وی افزود: مشکل این بود که سرور آفلاین گذرنامه مشکل سخت افزاری داشته و دچار نقص سخت افزاری شده است.

به گفته صالحی، سرور آنلاین نیز برای طی فرآیند، دیتاهایی را به سرور آفلاین ارسال می‌کند و اگر دیتایی دریافت نکند فرآیند ارسال اطلاعات را خودبخود متوقف می‌کند.

سخنگوی شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: برای رفع نقص و تعویض قطعه سرور ِآفلاین زمان چندساعته‌ای طی شد و این به معنای حمله سایبری در فرودگاه امام نبود.

همچنین سرهنگ «حیدری سیرت» رئیس اداره کنترل مرز هوایی فرودگاه امام خمینی دراین باره به خبرنگاران گفت: از ساعت ۰۰:۳۰ تا ۲:۴۵ بامداد امروز (شنبه) نقص سخت افزاری سرور آفلاین موجب توقف پذیرش مسافران شد که با توجه به مکانیسم آن در صورت بروز ایراد در این سرور روند پذیرش مسافر تا رفع ایراد با اختلال مواجه شد.

وی افزود: به همین دلیل تیمی از ستاد برای رفع ایراد اعزام شد که رفع ایراد در ساعت ۲:۴۵ انجام و روند پذیرش مسافر به حالت عادی بازگشته است.

*ایرنا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مطالب دیگر

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح

ادامه »