«دادخواهان سلامت» در دادگاه؛ مهدی محمودیان به قاضی چه گفت؟

زیتون-جلسه رسیدگی به پرونده آقایان مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، محمدرضا فقیهی و مریم افرافراز، موسوم به پرونده «دادخواهان سلامت»، صبح شنبه، ۲۷ فروردین‌ماه با حضور متهمین پرونده در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد.


بابک پاک‌نیا، حقوقدان و وکیل مهدی محمودیان، به وب‌سایت امتداد گفته که در این جلسه از دادگاه، عنوان اتهامی پیشین [تشکیل گروه و فعالیت تبلیغی علیه نظام]  را حذف و پرونده را عوض کرده و به عنوان اتهامی «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» تغییر داده‌اند.

مهدی محمودیان در دادگاه امروز پرسیده است «اگر اقدام به دادخواهی برای جان هزاران شهروند ایرانی اقدام علیه امنیت ملی است، تسهیل در مرگ حداقل چهل هزار هموطن  بخاطر بی‌کفایتی در واردات به موقع واکسن کرونا اقدام علیه چیست؟»

بنا به گفته تعدادی  از فعالان سیاسی، از ورود آنها به دادگاه جلوگیری شده و مسئولان گفته‌اند که دادگاه علنی نیست و فقط خانواده‌ها اجازه حضور در دادگاه را دارند.

«دادخواهان سلامت» قصد داشتند از مقام‌های جمهوری اسلامی به‌دلیل کوتاهی در خرید به موقع واکسن کرونا و«واریز میلیاردها ریال از پول بی‌حساب در وجه شرکت ها و موسسات غیر تخصصی» شکایت کنند.

این افراد  ۲۳ مرداد سال گذشته و پیش از ثبت شکایتِ خود بازداشت شدند و با وجود آزادی افراد دیگر با قید وثیقه، مهدی محمودیان هم‌چنان زندانی‌‌ست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »