پرداخت‌های چند صد میلیونی به معاون هاشمی شاهرودی برای تایید صلاحیت در انتخابات

زیتون- با وجود تلاش مجریان انتخابات برای تضمین سلامت انتخابات هفتم اسفند، شواهد و شایعاتی مبنی بر ناسالم بودن این انتخابات موجود است.
در حوزه‌های انتخابیه اصفهان، مشهد، کوهدشت و … گزارش‌هایی مبنی بر اعتراضات مردمی نسبت به راهیابی تندروها به مجلس شورای اسلامی مخابره شده که تا کنون مستنداتی از این حوزه‌های انتخابیه به رسانه‌ها ارسال نشده. اما از شهرستان «سرباز» از توابع استان سیستان و بلوچستان گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌دهد سطح تخلفات در این دوره از انتخابات بالا بوده است.
بر اساس گزارش منابع محلی، سه تن از کاندیداهای رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی برای تایید صلاحیت خود در شورای نگهبان به «محمد شریف ملک‌زاده» مبالغی را پرداخت کرده‌اند تا وی از طریق «سیدمحمود هاشمی شاهرودی» تایید صلاحیت آنان را از شورای نگهبان اخذ کند، امری که «آمدنیوز» به دلیل عدم وجود مستندات مستقلا قادر به تایید یا رد آن نیست، اما مراجع امنیتی خصوصا وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی می‌تواند با بررسی حساب‌های بانکی این افراد نسبت به تایید یا رد آن اقدامات لازم را صورت دهد.
منابع محلی بلوچ به خبرنگار آمد نیوز خبرداده اند «محمدشریف ملک زاده» که ارتباط نزدیکی با «سیدمحمود هاشمی شاهرودی» دارد و خود اصالتا زابلی است، مبالغی را از سه کاندیدای رد صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی و نظارتی دریافت نموده تا از طریق «هاشمی شاهرودی» صلاحیت این افراد را برای ورود به انتخابات تایید کند.
این افراد عبارتند از:
۱- عبدالناصر درخشان: برادر «عیسی درخشان» از عناصر شرور منطقه بلوچستان است، بر اساس گزارش منابع محلی بلوچ، وی یکی از مافیای مواد مخدر منطقه است که با عناصر سپاه پاسداران در منطقه ارتباط خوبی نیز دارد. پسر عموی وی با نام «مولابخش درخشان» مشهور به «ملوک درخشان» یکی از عناصر «سپاه صحابه» پاکستان بوده که سوابقی مانند سوابق «عبدالمالک ریگی» را در کارنامه خود داشته است. این در حالی است که شورای نگهبان بسیاری از افراد را با این توجیه که اعضای نزدیک خانواده‌شان اتهامات بی اهمیتی داشته‌اند را، رد صلاحیت کرده است. بر اساس گزارش‌ها «ناصر درخشان» مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت کرده تا صلاحیت وی از طریق «سیدمحمود هاشمی شاهرودی» مورد تایید شورای نگهبان قرار گیرد.
۲- داد رحمان (محمد) بامری: مدیرکل سابق جهاد کشاورزی چابهار در دولت «محمود احمدی‌نژاد» است که با «اسفندیار رحیم مشایی» ارتباط خوبی دارد. وی داماد یکی از اشرار معروف منطقه بلوچستان به نام «عیدوک بامری» است. «عیدوک بامری» ۱۰ سال قبل در درگیری با نیروهای سپاه قدس در بلوچستان به هلاکت رسید. بر اساس اظهارات منابع محلی، پسر «عیدوک بامری» سال گذشته فرمانده پلیس آگاهی شهرستان کهنوج را به قتل رسانده است. منابع محلی می‌گویند در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، «دادرحمان بامری» و «ناصر درخشان»، اقدام به خرید آراء مردم منطقه سرباز، دلگان و ایرانشهر با قیمت ۵۰۰ هزار ریال نموده‌اند. بر اساس گزارش منابع محلی، داد رحمان (محمد) بامری مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان به «ملک زاده» برای تایید صلاحیت خود توسط شورای نگهبان و «هاشمی شاهرودی» پرداخت کرده است. یکی از نزدیکان آقای بامری به خبرنگار «آمدنیوز» می‌گوید وی دارای مدرک دکترای جعلی از دانشگاه یکی از کشورهای شوروی سابق است.
۳- محمدسعید اربابی: نماینده ایرانشهر در مجلس نهم شورای اسلامی که توسط هیئت اجرایی و هیئت مرکزی نظارت رد صلاحیت شده است. بر اساس گزارش منابع محلی، وی مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده تا صلاحیتش در شورای نگهبان توسط «سیدمحمود هاشمی شاهرودی» مورد تایید قرار گیرد.
اما نکته جالب آن است که این سه کاندیدای انتخابات مجلس دهم، پس از صرف میلیون‌ها تومان هزینه برای ورود به مجلس شورای اسلامی نتوانستند اعتماد مردم منطقه را جلب کنند و در نهایت «محمد نعیم امینی‌فر» به عنوان نماینده مردم منطقه ایرانشهر به مجلس راه یافته است.
منابع محلی می‌گویند که این کاندیداهای شکست خورده از طریق ارتباطات فعلی خود با شورای نگهبان، در صدد ابطال انتخابات منطقه سرباز و ایرانشهر هستند و برای اجابت این درخواست از آنان تقاضای مبلغ دو میلیارد تومان شده است. هم‌چنین امام جمعه شهرستان دلگان نیز در راستای ابطال انتخابات این منطقه با این افراد همراهی کرده است. گفته می‌شود این افراد در حال حاضر مشغول رایزنی با اعضای شورای نگهبان برای ابطال انتخابات منطقه ایرانشهر بوده و اکنون در تهران حضور دارند.
زیتون نمی تواند مستقلا این گزارش را رد یا تایید کند، اما نهادهای مسئول می توانند با بررسی های شواهد یا حداقل حساب های بانکی این افراد صحت و سقم این شایعات را اطلاع رسانی کنند.

https://www.youtube.com/watch?v=2YmaOmmEARM

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این سخنان درباره ااشخاص فوق صحت ندارد؟قطعا شایع پراکنی ها وجنجال سازی هاازسوی مخالفین ورقیبان سیاسی حوزه انتخابیه جهت مسمومیت و الوده سازی فضای سیاسی جامع عنوان می شود

  2. بی جهت نیست که حضرت ایت الله العظمی شاهرودی در کسوت مرجعیت هم شورای نگهبان را رها نمیکند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »