توقیف وبسایت پایگاه خبری «امتداد»

وب‌سایت «امتداد» با دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مسدود شد.

ریحانه طباطبایی، سردبیر این وب‌سایت خبری، ضمن انتقاد از این تصمیم، در اتاق خبرپارتی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس از عدم توضیح دلیل این توقیف خبر داد. او همچنین تاکید کرد که فعالیت «امتداد» در تلگرام ادامه پیدا خواهد کرد.اعتراض جمهوری اسلامی به «توافق گازی عربستان و کویت»

وزارت امور خارجه ایران به توافق اخیر عربستان سعودی و کویت برای توسعه یک میدان گازی مشترک اعتراض کرد و آن را غیرقانونی خواند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورر خارجه، گفته میدان گازی «آرش/الدره»، میان سه کشور ایران، عربستان و کویت مشترک است و توافق آن دو کشور بدون حضور ایران خلاف رویه‌های حقوقی بین‌المللی است.

خطیب‌زاده امروز درباره این میدان گازی گفت: «بخشهایی از آن در محدوده آبهای تحدید حدود نشده بین ایران و کویت قرار دارد. بر اساس مقررات و رویه های بین المللی هرگونه اقدام در بهره برداری و توسعه این میدان باید با هماهنگی و همکاری هر سه کشور انجام شود.»

او در عین حال از آمادگی ایران برای مذاکره سه‌جانبه با عربستان و کویت درباره این میدان گازی خبر داده است.

عربستان سعودی و کویت پنج روز پیش توافقی برای بهره‌برداری از یک میدان گازی مشترک در خلیج فارس امضا کردند که مطابق آن دو طرف برداشتی مساوی از آن میدان گازی خواهند داشت.ادامه جنجال «مجسمه یک زن» در گرگان

رییس شورای شهر گرگان درباره حذف مجسمه یک زن در این شهر به ایرنا گفت: «پس از افزایش گلایه رسانه‌ها و شهروندان در مورد نحوه طراحی المان مفهومی «تنها با هم»، این مجسمه برای انجام برخی اصلاحات جمع‌آوری و به زودی با اعمال تغییرات بار دیگر نصب خواهد شد.»

او توضیح نداده که اصلاحات مدنظر چیست ولی روز گذشته برخی از کاربران مدافع حجاب اجباری، نصب این مجسمه را ترویج و تبلیغ بی‌حجابی توصیف کرده‌ بودند. همچنین گفته شده که برخی افراد به خاطر اینکه مچ پای مجسمه زن برهنه بوده، به نصب آن معترض شده‌اند.

در همین حال رئیس شورای شهر گرگان گفته است که هدف آنها از نصب این مجسمه این بوده است که نشان دهند «روابط خانوادگی، نوع پوشش و حضور در اجتماع تحت تاثیر رسانه به سمت و سوی خلاف اخلاقیات جامعه گرایش پیدا می‌کند.»


خبرهای روزهای گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی (بخوانید آقای خامنه‌ای، نگهبان قدرتمند جمهوری اسلامی ) مطابق معمول همیشه و با اعلام لیست نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری، همه را غافلگیر کرده است. اجازه دهید همین ابتدای کار و

ادامه »

«هر لحظه به شکلی بت عیار بر آمد/ هر دم به لباس دگر آن یار بر آمد/ گه پیر و جوان شد.» ایران هنوز

ادامه »

مراسم رای‌گیری ولایی -که انتخابات خوانده می شود- به عنوان ابزاری چند منظوره برای نمایش مشروعیت و حمایت مردمی از

ادامه »