فتاح: به حضرت عباس پولی از کمک‌های مردم به خارج از کشور نمی‌رود

زیتون– رییس کمیته امداد امام خمینی، پرویز فتاح، قسم خورد که حتی یک ریال از پول کمک های مردم ایران به خارج از کشور نمی رود.
فتاح در گفتگویی در خصوص دفاتر خارج از کشور کمیته امام با اشاره به باز بودن دفاتر خارج از کشور این کمیته، توضیحاتی در خصوص تامین هزینه‌های این دفاتر ارائه کرد.
اوبا اشاره به وضعیت دفاتر کمیته امداد امام خمینی در کشورهای دیگر و خارج از مرزهای ایران و انتشار اخبار متناقضی از باز بودن یا بسته شدن این دفاتر در مدیریت جدید کمیته امداد گفت:« دفاتر خارج از کشور کمیته امداد امام خمینی همچنان باز بوده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ البته این دفاتر توسعه نیز پیدا نکرده است.»
رییس کمیته امداد امام خمینی در ادامه گفتگوی با تسنیم تاکید کرد که در حال حاضر تمام نیروهای ایرانی مستقر در این دفاتر، به جز یک نفر، به کشور بازگشته‌اند و در دفاتری همچون دفاتر سوریه و لبنان، حتی یک نفر ایرانی نیز وجود ندارد.
او در پاسخ به این سوال که آیا اداره دفاتر هزینه‌ای برای کشور ایران دارد یا خیر خاطرنشان کرد:« فعالیت دفاتر کمیته امداد در خارج از کشور هیچ هزینه‌ای برای کشور ندارد و به حضرت عباس قسم پولی از کمک‌های مردم به خارج کشور نمی‌رود و حتی ریالی از صدقات و کمک‌های مردمی ایران، به دیگر کشورها منتقل نمی‌شود و کمک‌های خیرین ایرانی و صدقات مردم کشورمان صرفاً برای کمک به محرومان و مستضعفان کشورمان هزینه می‌شود.»
فتاح با اشاره به لزوم بهره‌مندی تمام دفاتر کمیته امداد در خارج از کشور از ظرفیت‌های بومی همان کشورها گفت:‌« در حال حاضر به جز دفتر کمیته امداد در یک کشور که تنها یک نیروی ایرانی دارد و در حال انتقال وی به کشور نیز هستیم، سایر دفترها، از نیروهای بومی همان کشور استفاده می‌کنند.»
وی ادامه داد:« کمیته امداد در خارج از کشور همچون دیگر خیریه‌ها اداره می‌شود و اعتبارات این دفاتر و هزینه‌های اقدامات آن‌ها از محل صندوق‌های صدقات و حامیان همان کشورها تأمین می‌شود. دفاتر خارج از کشور کمیته امداد امام خمینی، تنها از اعتبار نام امام خمینی(ره) و نام ایران بهره‌مند می‌شوند و هیچ هزینه‌ای برای کشورمان ندارند.»
با وجود گذشت تنها یک سال از ریاست فتاح بر مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره)، تغییرات بسیاری در نحوه خدمات رسانی این نهاد حمایتی ایجاد شده که ساماندهی دفاتر خارج از کشور این کمیته، بخشی از این اقدامات بوده و پرویز فتاح پیش از این نیز با تأکید بر واگذاری تصدی امور اجرایی دفاتر خارج از کشور به نیروهای بومی کشورهای هدف، از تلاش برای خاتمه مأموریت کاری نیروهای ایرانی در این دفاتر تا پایان آذر سال ۹۴ خبر داده بود. این در حالی است که پیشتر، امور اجرایی این دفاتر توسط نیروهای ایرانی، که به عنوان مامور به این کشورها اعزام شده بودند، انجام می‌شد.
همچنین پرداخت مستمری مددجویان کمیته امداد پیش از پرداخت حقوق مدیران و پرسنل این نهاد، کاهش هزینه‌های اضافی، تلاش برای فروش مجموعه جنجالی چندین هکتاری کمیته امداد در سوهانک با امکانات خاصی همچون هتل ۵ ستاره، استخر و مجموعه‌های ورزشی، انجام صدها سرکشی رئیس کمیته امداد از مددجویان سراسر کشور، انضباط مالی و افزایش خدمات اشتغال، درمان و اجتماعی به مددجویان، بخشی از اقدامات وی در مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) در طول حدود یک سال فعالیت اوست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. از کمک های مردم هم نباشد ، از ردیف پیش بینی شده در قانون بودجه که هست ، مردم سایر کشورها هم به اعتبار نام امام خمینی به نیازمندان کشور خود کمک میکنند ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »