احمد خاتمی: انتخاب جنتی، تودهنی به آمریکا و انگلیس بود

زیتون- احمد خاتمی نقطه برجسته پنجمین اجلاس خبرگان رهبری را انتخاب احمد جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری دانست و گفت:« آنچه خبرگان انجام داد در حقیقت مردم انجام دادند و تودهنی محکمی به آمریکا و انگلیس و رسانه‌های ضداستکباری زدند.»
امام جمعه موقت تهران در خطبه های این هفته مدعی شد:« انتخابات هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون‌های شش‌گانه مجلس خبرگان رهبری در فضایی بسیار صمیمی شکل گرفت و پیام این انتخابات این بود که تحلیلگران بیگانه بدانند واقعیت آن چیزی است که در مجلس خبرگان رهبری خود را نشان داد و اینکه تخریب‌ها اگر در کوتاه مدت جواب دهد در درازمدت جواب نخواهد داد.»
او با اشاره به اینکه رهبری مجلس خبرگان را موهبت الهی و مجلس معظم خواند، خاطرنشان کرد:« ۱۴ خرداد روز انتخاب آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به رهبری ملت بود و خبرگان اول این یادگاری ارزشمند را از خود باقی گذاشت و بزرگی را به رهبری برگزید که هر چه زمان می‌گذرد درستی این انتخاب آشکار می‌شود که سیاستمدار بزرگی هستند که سیاستمداران برجسته بین‌المللی او را رهبری حکیم و دوراندیش می‌دانند.»
وی با تأکید بر اینکه شکر نعمت رهبری با ولایتمداری محقق می‌شود و نه تنها ولایت‌شعاری، خاطرنشان کرد:« ولایت محور وحدت است و وحدت بی‌محور نمی‌شود. وحدت مکتبی در سایه محور ولایت است و اعتدال بدون ولایت معنا ندارد. مردم ما معتدل هستند و پیوسته با ولایت بوده، هستند و خواهند بود.»
امام جمعه موقت تهران در خطبه های دوم نماز جمعه تهران که توسط ایسنا منتشر شد، گفت:« آنچه دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌ها و تبلیغات به دست نیاورد می‌خواهد در جنگ نرم به دست آورد که در این راستا به دنبال ایجاد فرهنگ ما نمی‌توانیم در جامعه ما است تا باعث باختن روحیه‌ها شود و در واقع می‌خواهد برای رابطه با آمریکا و مذاکره با آمریکا فضاسازی کند اما به فضل خدا همانطور که این ملت شاه را سرنگون و سوسیال دموکراسی شرق را متلاشی کرد به امید خدا در آینده‌ای نزدیک لیبرال دموکراسی غرب را نیز شکست خواهد داد.»
خاتمی با بیان اینکه یکی از ابزارهای جنگ نرم نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است، افزود:« تخریب عناصر قدرت نظام یعنی تخریب نیروهای مومن و انقلابی به نام تندرو، تخریب روحانیون انقلابی و وفادار به نظام با لقب آخوند حکومتی، تخریب نهادهای تأثیرگذار مثل شورای نگهبان و سپاه پاسداران و دوقطبی کردن جامعه اسلامی و غفلت از دشمن و پرداختن به مسائل فرعی از نقشه‌های دشمنان است و تنها راه ایستادگی و مقاومت در این عرصه بصیرت است.»
احمد خاتمی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران در رابطه با موضوع سبک زندگی دینی و مواردی که باعث دوری جامعه از جامعه دینی می‌شود، گفت:« اموری که باعث هتک شخصیت مومنین در جامعه شود و اموری که سبب اختلاف و دودستگی در جامعه شود با جامعه دینی سازگاری ندارد. تهمت زدن یکی از مواردی است که با جامعه اسلامی سازگار نیست، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای اسلامی داشته باشیم باید بدانیم عنصر تهمت ضد سبک زندگی دینی است.»
امام جمعه موقت تهران به ابعاد تهمت در حوزه‌های فردی،‌ جمعی و تهمت به یک نهاد اشاره کرد و گفت:« تهمت به نهادهای قانونی از جمله قوای سه‌گانه،‌ شورای نگهبان و نیروهای مسلح در این قالب می‌گنجد. پس اگر فردی از نهادی انتقاد دارد نباید کل آن را زیر سوال ببرد. انتقاد سازنده خوب است اما نباید کل نهاد نظام اسلامی را زیر سوال برد. در مواردی که به طور مثال انتقاد به تأید صلاحیت‌ها در شورای نگهبان وجود دارد اگر کسی کل نهاد را زیر سوال ببرد تهمت است و در این راستا باید افراد فعال در فضای مجازی و رسانه‌ها نیز بسیار دقت داشته باشند. چه بسا مطرح کردن تهمت‌ها در فضای مجازی و تکرار و نوشتن آنها گناه بیشتری داشته باشد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »