نرگس محمدی به زندان قرچک ورامین تبعید شد

نرگس محمدی، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و فعال حقوق بشر، پس از دو ماه بازجویی و حبس در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات، موسوم به بند ۲۰۹ اوین، به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

ضیا نبوی، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق در توییتی خبر داد که خانم محمدی را به «سالن شماره هشت» این زندان منتقل کرده‌اند.

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری هرانا این خبر را تایید کرده و گفته است همسرش به‌رغم انتقال به زندان قرچک،‌ تاکنون با خانواده خود تماسی نداشته و این موضوع به نگرانی در مورد وضعیت او دامن زده است.

به گفته تقی رحمانی، این فعال حقوق بشر طی دو ماه گذشته از حق دسترسی به وکیل محروم مانده است.

نرگس محمدی روز ۲۵ آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به مراسم سوگواری در آرامگاه ابراهیم کتابدار، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، بازداشت شد.سهیمه زنان برای تماشای بازی ایران و عراق مشخص شد

نشست هماهنگی دیدار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر برابر عراق و امارات با حضور مسئولان ورزش کشور، صبح امروز چهارشنبه ۲۹ دیماه، در دفتر استادیوم فوتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

در این جلسه که ظرفیت ورزشگاه و شرایط حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی بررسی شد در نهایت مقرر شد که برای هر مسابقه ۱۰ هزار بلیت فروخته شود.

از این ۱۰ هزار بلیت ۸ هزار بلیت به آقایان اختصاص یافته و ۲ هزار بلیت هم به بانوان فروخته می‌شود.

دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عراق و امارات در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی روزهای ۷ و ۱۲ بهمن ماه ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.آمار رسمی: مهاجرت از ایران ۲.۲ برابر شد

بهرام صلواتی، رییس رصدخانه مهاجرت ایران٬ گفت: «در دو سه سال گذشته با توجه به شرایط اقتصادی که پیش آمده مخصوصا مسئله تحریم‌ها، میل به‌مهاجرت بیشتر شده که در کنار آن، عوامل کششی و جاذبه‌ای خارج از کشور هم آن را تقویت می‌کند، در واقع به‌هم پیوستن این دو مورد باعث صعودی شدن روند مهاجرت می‌شود.»

مدیران دالترجمه‌ها هم در همین رابطه با همشهری صحبت کردند. در یک مورد مدیر دارالترجمه ماندگار می‌گوید: «در یکی دو سال گذشته میزان مراجعه به این موسسه برای مهاجرت افزایش یافته و هرچه به آخر سال نزدیک‌تر می‌شویم، بیشتر هم می‌شود.»

همچنین مترجم اصلی دارالترجمه آوید در تائید این موضوع بیان می‌کند: «میزان درخواست‌ها برای ترجمه مدارک طی یکی دو سال گذشته افزایش یافته و نسبت به ۱۰ الی ۱۵ سال پیش خیلی بیشتر شده است.»

آن‌طورکه از اظهارنظر مدیران موسسه‌های دارالترجمه به‌نظر می‌رسد تمایل و اقدام به مهاجرت در یکی دو سال گذشته افزایش داشته است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد فعلاً آمارهای مشخصی درباره تعداد مهاجرت‌های موفقیت‌آمیز درهمین مدت در دسترس نیست، با این وجود برخی منابع داخلی و خارجی از تعداد کلی مهاجران ایرانی در کشورهای دیگر گزارش‌هایی تهیه کرده‌اند؛ مثلاً براساس منابع بین المللی (بانک جهانی) جمعیت مهاجر ایرانی در دنیا در سال ۱۹۹۰ میلادی، بالغ بر ۸۲۰ هزار نفر بوده است، که این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱.۸ میلیون نفر رسیده است، در واقع طی ۳۰ سال گذشته جمعیت مهاجران ایرانی ۲.۲ برابر شده است. البته براساس منابع داخلی (دبیرخانه شورای عالی ایرانیان) جمعیت مهاجران ایرانی خارج از کشور درحال حاضر ۴.۰۴ میلیون نفر برآورده شده است.وام آموزش‌وپرورش به فرهنگیان برای توسعه حرم امام سوم شیعیان در کربلا

اداره آموزش و پرورش دزفول طی بخشنامه‌ای اعلام کرد که بین ۵۰۰ هزار تا ۱۵۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان داده می‌شود ولی از آن می‌توانند «فقط» برای مشارکت در ساخت «طرح صحن بنای نور حرم امام حسین» استفاده کنند. مجری ساخت این بنا، ستاد عتبات عالیات است.

در این بخشنامه آمده است که «وام دریافتی، مستقیم به حساب ستاد عتبات عالیات برای هزینه‌کرد در حرم مقدس امام حسین جهت صحن بنای نور واریز می‌گردد.»

اداره آموزش‌وپرورش دزفول تاکید کرده است که این وام «بدون سود، کارمزد و ضامن» است. پرداخت اقساط وام هم به عهده فرهنگیان است.

مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات، وابسته به نیروی قدس سپاه پاسداران، روز سه‌شنبه اعلام کردند: پروژه‌های بازسازی اماکن مذهبی شیعه در عراق و سایر کشورها که هزینه‌های آن توسط ایران تامین می‌شود، تا ۲۰ سال آینده ادامه دارد.ورود بیش از ۲ میلیون دوز واکسن استرازنکای «مخصوص اتباع افغانستانی»

سخن‌گوی گمرک، اعلام کرد: «صبح امروز دومیلیون و ۲۰۴ هزار دُز واکسن آسترازنکا، اهدایی اسپانیا به ایران وارد شد.

محمد هاشمی، سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت، در همین رابطه :«هدف اصلی دومیلیون و ۲۰۴هزار دز واکسن آسترازنکای اهدایی از اسپانیا، واکسیناسیون اتباع افغان است.»

تا کنون در ایران نزدیک به چهار میلیون دز واکسن به اتباع افغان تزریق شده که البته به‌طور خاص از سوی کشورهای دیگر و نهادهای بین‌المللی برای آن اختصاص داده شده.


اخبار روزهای گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که رای دادن درست‌ترین عمل برای رسیدن به یک آینده خوب برای

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی

ادامه »