برپایه توافق تهران و ریاض، ۶۳ هزار ایرانی امسال در مراسم حج شرکت می کنند

زیتون- در پی سفر هیأتی از سازمان حج و زیارت ایران به جده برای گفت‌وگو در مورد مراسم حج امسال، یک مقام سعودی این مذاکرات را مثبت خواند.
به گزارش «زیتون» حسین شریف، معاون وزیر حج عربستان سعودی، گفت که در جریان مذاکره با هیأت ایرانی، موضوعات مختلفی مطرح شده و مذاکرات همچنان ادامه دارد و در پایان این گفت‌وگوها توافق نهایی امضا خواهد شد.
ایلیا جزایری، خبرنگار، در توئیتر خود خبر داد که بر اساس نتایج مذاکرات و توافقات اولیه تاکنون دو طرف توافق کرده‌اند که حجاج ایرانی از روادید الکترونیکی قابل چاپ استفاده کنند. طبق قرار قبلی این توافق باید امروز امضا می شد. توافقی که بر اساس آن امسال ۶۳ هزار ایرانی فرصت شرکت در مراسم حج تمتع را پیدا می کنند.
علی جنتی، وزیر ارشاد و متولی رسمی شرکت ایرانیان در مراسم  حج، در خصوص خبرهای مثبتی که از توافق ایران و عربستان در مورد موضوع حج مطرح شده است گفت:« من فکر نمی‌کنم سیاست‌های کلی عربستان تغییر کرده باشد به این خاطر که در آخرین دیدارهایی که هیئت ایرانی با آنها داشته است اولاً بسیاری از پیشنهادهای ما در خصوص تأمین امنیت زائران و امکاناتی را که باید فراهم کنند، نپذیرفتند.»
علی جنتی در گفتگو با ایلنا افزود:« خصوصاً بحث ویزا را که ما نیاز داشتیم در داخل کشور به ما ویزا بدهند، قبول نکرده‌اند.» او در پایان خبر داد که در مذاکرات قبلی ایران و عربستان، آنها لیستی از خواسته‌های خود را به صورت تحکمی ابلاغ کردند که هیئت ایرانی زیر بار نرفت و برگشت اما مجدداً دعوت کردند که هیئت ایرانی برای مذاکره برود و ما هم به هیئتمان تأکید کردیم که حتماً روی مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران پافشاری کنند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »