زیتون- علی جنتی٬ وزیر ارشاد صدور مجوز اکران فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» از سوی این وزارت‌خانه را اقدامی «اشتباه» اعلام کرده و گفته که این فیلم «اشکالات فراوانی» دارد.
وزیر ارشاد در ادامه توضیح داد که پس از اعتراض‌ها٬ این فیلم را مورد بازبینی قرار داده و معتقد است «این فیلم نامناسب و مغایر سیاست‌های دولت است.»
به گفته علی جنتی فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» فروپاشی و سقوط «خانواده را ترویج می‌کند و با آرایش نامناسبِ بازیگران الگوی نامناسبی را ارائه می‌دهد.»
جنتی در بخش دیگری از سخنانش که توسط فارس منتشر شده، افزود: «من شخصا مخالف اکران این فیلم هستم و کسانی که مجوز اکران آن را داده‌اند و منتخب وزارت ارشاد هستند که این جزء اشتباهات آنان است.»
۵۰ کیلو آلبالو فیلمی به کارگردانی مانی حقیقی، نویسندگی فرهاد توحیدی و مانی حقیقی و تهیه‌کنندگی مصطفی شایسته و محمد شایسته ساخت سال ۱۳۹۴ است.
داستان این فیلم از مجلس عروسی مرجان آغاز می‌شود. در میانه‌های عروسی مأموران برای دستگیری داماد خلافکار وارد می‌شوند و میهمانان هم فرار می‌کنند.
در این میان ریختن آب آلبالو روی پیراهن داوود باعث آشنایی ناگهانی او و آیدا می‌شود و اتفاقات ناخواسته‌ای برای آنها می‌افتد.
اکران این فیلم با اعتراض گسترده محافظه‌کاران تندرو در ایران مواجه شده است.

بازگشت به صفحه اول