رهبر جمهوری اسلامی: احتمال جنگ نظامی ضعیف است اما جهاد کبیرباقیست

زیتون–  رهبر جمهوری اسلامی امروز به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر درمراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین شرکت کرد. .
آیت الله خامنه ای در این مراسم گفت:« امروز برای نظام اسلامی، جنگ نظامی، احتمال ضعیفی است. لکن جهاد باقی است. در بین جهادها جهادی وجود دارد که خداوند آن را جهاد کبیر نام نهاده: و جاهدهم به جهاداً کبیراً. جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از دشمنی که با او در میدان مبارزه قرار گرفته‌ایم؛ تبعیت نکردن از دشمن در میدان اقتصاد، سیاست، فرهنگ و هنر، جهاد کبیر است. این عدم تبعیت آن‌قدر مهم است که خدا مرتباً پیغمبر را نسبت به آن توجه می‌دهد.»

رهبر ایران در ادامه سخنرانی که به این مناسبت داشت با تاکید بر اینکه امروز روشنگری لازم است، از نیروهای نظامی خواست «سعی کنید ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانید.»
فرمانده کل قوا در ادامه پیش بینی کرد که «خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی سخت تر. البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد، بالعکس آبادانی به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است.»
او در ادامه افزود:« تبیین را اساس کار بدانید؛ بنده می‌بینم گاهی افرادی، جوان های احتمالاً صالح و مؤمنی، با یک کسی یا جلسه‌ای مخالفند؛ بنا می‌کنند هیاهو کردن، جنجال کردن و شعار دادن؛ من با این کارها موافق نیستم؛ هیچ فایده‌ای ندارد؛ فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است. گاهی برخی از روی اغراض این کارها را می‌کنند، به پای بچه‌های مؤمن و حزب‌اللهی می‌اندازند. حواستان به این باشد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »