رهبر جمهوری اسلامی: احتمال جنگ نظامی ضعیف است اما جهاد کبیرباقیست

زیتون–  رهبر جمهوری اسلامی امروز به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر درمراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین شرکت کرد. .
آیت الله خامنه ای در این مراسم گفت:« امروز برای نظام اسلامی، جنگ نظامی، احتمال ضعیفی است. لکن جهاد باقی است. در بین جهادها جهادی وجود دارد که خداوند آن را جهاد کبیر نام نهاده: و جاهدهم به جهاداً کبیراً. جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از دشمنی که با او در میدان مبارزه قرار گرفته‌ایم؛ تبعیت نکردن از دشمن در میدان اقتصاد، سیاست، فرهنگ و هنر، جهاد کبیر است. این عدم تبعیت آن‌قدر مهم است که خدا مرتباً پیغمبر را نسبت به آن توجه می‌دهد.»

رهبر ایران در ادامه سخنرانی که به این مناسبت داشت با تاکید بر اینکه امروز روشنگری لازم است، از نیروهای نظامی خواست «سعی کنید ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانید.»
فرمانده کل قوا در ادامه پیش بینی کرد که «خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی سخت تر. البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد، بالعکس آبادانی به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است.»
او در ادامه افزود:« تبیین را اساس کار بدانید؛ بنده می‌بینم گاهی افرادی، جوان های احتمالاً صالح و مؤمنی، با یک کسی یا جلسه‌ای مخالفند؛ بنا می‌کنند هیاهو کردن، جنجال کردن و شعار دادن؛ من با این کارها موافق نیستم؛ هیچ فایده‌ای ندارد؛ فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است. گاهی برخی از روی اغراض این کارها را می‌کنند، به پای بچه‌های مؤمن و حزب‌اللهی می‌اندازند. حواستان به این باشد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »