سازمان اطلاعات افغانستان مرگ ملا اختر منصور سرکرده طالبان را تایید کرد

زیتون- سازمان اطلاعاتی افغانستان روز یکشنبه با صدور بیانیه ای مرگ فرد شماره یک طالبان را تایید کرد.

سازمان اطلاعاتی افغانستان امروز (یکشنبه) با صدور بیانیه ای تایدد کرد که ملا اختر منصور بر اثر حملات هوایی جنگنده های آمریکایی کشته شده است.

پیشتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان احتمال مرگ سرکرده گروه طالبان را تایید کرده بود.

تسنیم خبر داد که مقامات آمریکایی روز گذشته اعلام کرده بودند که ملا اختر منصور، سرکرده طالبان همراه با یک عنصر مسلح دیگر، در حالی که سوار اتومبیل بوده اند در یکی از مناطق دورافتاده پاکستان، نزدیک مرز افغانستان، هدف قرار گرفته شده اند.وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز ضمن تایید این خبر،اعلام کرد که در حال بررسی نتایج این حمله است.

اختر منصور سرکرده طالبان در ژوئیه ۲۰۱۵ جانشین ملا عمر بنیانگذار و رئیس معنوی طالبان شده بود.

این عملیات روز شنبه حدود ساعت ۳ عصر به وقت محلی (۱۰ صبح به وقت گرینویچ) با تایید باراک اوباما، رییس جمهور امریکا، آغاز شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش مقامات پاکستان و افغانستان را در جریان این عملیات قرار داده است. البته او اشاره نکرد که آمریکا قبل از عملیات، مراتب را به این دو کشور اطلاع داده یا بعد از آن.

سال گذشته نیز خبرهایی درباره کشته شدن اختر منصور در درگیری مسلحانه منتشر شد، اما طالبان افغانستان این خبر را تکذیب کرد.

انتصاب اختر منصور به عنوان رییس طالبان، باعث بروز اختلافاتی در این گروه شد که در نتیجه آن، مخالفان انتصاب وی یک رئیس مستقل برای خود انتخاب کردند.

در بیانیه ای که پنتاگون پس از این عملیات منتشر کرده، آمده است: اختر منصور نقش مهمی در برنامه ریزی حمله به غیر نظامیان، نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای آمریکایی و متحدانش در ائتلاف بین المللی داشته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »