شبکه‌های اجتماعی زمان انتخابات فیلتر نمی‌شوند

وزير ارتباطات خبر داد

زیتون- محمود واعظی، وزیر ارتباطات گفت:«شبکه‌های اجتماعی زمان انتخابات فیلتر نمی‌شوند.» وی همچنین وعده داد دولت قصد محدود کردن شبکه‌های اجتماعی که به قوانین داخلی ایران احترام بگذارند، را ندارد.

81722572-70100958

این سخن واعظی از این رو برای کاربران این شبکه‌ها مهم است که کاربران به خاطر دارند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دولت نهم از شبکه پرمخاطب «یوتیوب» رفع فیلتر کرد؛ هرچند که بلافاصله بعد از انتخابات این شبکه مجددا فیلتر شد. همچنین طی سالهای بعد از آن و در پی رواج اسمارت فن ها شبکه اجتماعی «وایبر» نیز با اختلالاتی همراه بود که کاربران ایرانی را ناچار به عدم استفاده از آن کرد. اپلیکیشن‌هایی مانند «وی چت» و… نیز به مرور به همین سرنوشت دچار شدند.

اپلیکیشن «تلگرام» پرکاربر ترین شبکه موبایلی در ایران است. از آنجایی که چندبار زمزمه‌های فیلتر «تلگرام» و «اینستاگرام» مطرح شده و حتی جلسه‌هایی برای تصمیم گیری در خصوص فیلتر این دو برنامه در ایران تشکیل شده است، وعده وزیر ارتباطات دولت یازدهم برای کاربران این شبکه‌ها،حداقل تا زمان برگذاری انتخابات اسفندماه امنیت خاطر به همراه خواهد اورد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »