شبکه‌های اجتماعی زمان انتخابات فیلتر نمی‌شوند

وزير ارتباطات خبر داد

زیتون- محمود واعظی، وزیر ارتباطات گفت:«شبکه‌های اجتماعی زمان انتخابات فیلتر نمی‌شوند.» وی همچنین وعده داد دولت قصد محدود کردن شبکه‌های اجتماعی که به قوانین داخلی ایران احترام بگذارند، را ندارد.

81722572-70100958

این سخن واعظی از این رو برای کاربران این شبکه‌ها مهم است که کاربران به خاطر دارند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دولت نهم از شبکه پرمخاطب «یوتیوب» رفع فیلتر کرد؛ هرچند که بلافاصله بعد از انتخابات این شبکه مجددا فیلتر شد. همچنین طی سالهای بعد از آن و در پی رواج اسمارت فن ها شبکه اجتماعی «وایبر» نیز با اختلالاتی همراه بود که کاربران ایرانی را ناچار به عدم استفاده از آن کرد. اپلیکیشن‌هایی مانند «وی چت» و… نیز به مرور به همین سرنوشت دچار شدند.

اپلیکیشن «تلگرام» پرکاربر ترین شبکه موبایلی در ایران است. از آنجایی که چندبار زمزمه‌های فیلتر «تلگرام» و «اینستاگرام» مطرح شده و حتی جلسه‌هایی برای تصمیم گیری در خصوص فیلتر این دو برنامه در ایران تشکیل شده است، وعده وزیر ارتباطات دولت یازدهم برای کاربران این شبکه‌ها،حداقل تا زمان برگذاری انتخابات اسفندماه امنیت خاطر به همراه خواهد اورد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه خود موضوعات مهمی را عنوان کرده است از جمله «اجرای بدون

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی

ادامه »