زیتون- برخلاف گمانه‌زنی‌ها و شایعات مطرح شده، عامل دستگیر شده مرتبط با انفجار ساختمان حزب جمهوری یک زن است.

سخنگوی ناجا، منتظرالمهدی، در تشریح جزئیات دستگیری یکی از عوامل انفجار ساختمان حزب جمهوری که اخیرا در کشور آلبانی دستگیر شده است توضیح داد:« این خانم به استناد اعلان قرمز (red wanted) صادر شده از سوی اینترپل، دستگیر شد. او در گفتگوی با تسنیم افزود:« اعلان قرمز اینترپل به مثابه حکم جلب سیار بین‌المللی است که پس از صدور این اعلان، این عضو گروهک تروریستی منافقین که در انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی در سال ۶۰ دست داشته است، در کشور آلبانی دستگیر شد.»

روز گذشته و پس از اعلام خبر دستگیری یکی از مسببان انفجار حزب جمهوری، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر دستگیری کشمیری عامل اصلی این انفجار در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد که اخبار به دست آمده حاکی از آن است که این گمانه‌زنی‌ها صحت ندارد.

سخنگوی ناجا دیروز به جنسیت فرد بازداشت شده اشاره ای نکرده بود. شاید به همین دلیل بود که حتی عبدالرضا داوری، از نزدیکان محمود احمدی نژاد، هم به سرعت و  به نقل از برخی منابع که نام آن‌ها را فاش نکرده نوشته هویت فرد بازداشت شده مسعود کشمیری است. داوری نوشته وی در تیرانا بازداشت شده و «با انتقال او به ایران، جعبه سیاه پروژه نفوذ در جمهوری اسلامی گشوده خواهد شد.»

بازگشت به صفحه اول