? زنده| رسوایی در مجلس یازدهم: قالیباف و نادران ارقام بودجه کشور را دستکاری کردند

 رسوایی در مجلس یازدهم: قالیباف و نادران ارقام بودجه کشور را دستکاری کردند

علی خضریان عضو کمیسیون اصل نود از تخلف رئیس مجلس در بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.نماینده مجلس یازدهم مدعی است محمد باقر قالیباف و الیاس نادران  تغییرات گسترده ارقام و اعداد پس از رأی گیری بودجه در صحن مجلس رخ داده است.

او در یک پست اینستاگرامی نوشت:

جناب آقای محمدباقر قالیباف

جناب آقای الیاس نادران

متاسفانه بررسی جداول بودجه ۱۴۰۰ حاکی از تغییرات گسترده ارقام و اعداد پس از رأی گیری بودجه در صحن مجلس با اطلاع و تائید جنابتان می باشد

تا آنجا که در کمال تعجب جداول ۲۵ روز پس از تصویب بودجه ابلاغ شده است که در نوع خود بی نظیر است.

لذا باتوجه به رانت ایجاد شده برای عده‌ای خاص و تذکرات متعدد نمایندگان پیرامون این موضوع که شنیده نشده ، با هدف جلوگیری یک رانت بزرگ که منجر به ذبح قانون گرایی در نظام بودجه ریزی کشور خواهد شد این تخلف را پیگیری خواهم کرد.ادعای خبرگزاری فارس: افزایش رفت و آمد میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

فارس در مطلبی با تیتر «رفت‌وآمد آزادانه سران فتنه بیشتر شده است» نوشت: «تماس‌ها و مهمانی‌های موسوی و رهنورد با اعضای خانواده بدون حضور مأموران در جریان است.»

فارس افزود: «یک منبع مطلع می‌گوید: موسوی پس از درگذشت همسر دوم پدرش که به اشتباه مادرش خطاب شده، به خانه پدری رفته و بدون حضور مأموران با اقوام دیدار داشته. هیچ محدودیتی هم برای حضور او در مراسم تدفین وجود نداشت اما موسوی خودش ترجیح داد که در مراسم شرکت نکند.»

موسوی و رهنورد در ماه‌های اخیر با طیف وسیعی از دوستان، فعالان سیاسی از جمله مصطفی تاجزاده، علی شکوری‌راد، نرگس محمدی، نسرین ستوده، عفت مرعشی، اردشیر امیرارجمند، اسدالله بیات زنجانی، فاطمه راکعی، مسیح مهاجری، عبدالله نوری، سیّد حسن خمینی، محمّد خاتمی، مهدوی کروبی و… تماس برقرار کرده است.

خبرگزاری فارس اضافه کرد: «بر پایه این خبر زندگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، روال عادی خود را طی می‌کند، و اخیرا نیز بخشی از آثار هنری خود از جمله نقاشی و مجسمه را به فروش رسانده‌اند. از سوی دیگر، مهدی کروبی نیز مشغول زندگی عادی است و حتی کرونا هم مانع از آن نشده که دیدارهای وی با چهره‌های سیاسی برگزار نشود.»مرگ نوزاد ۱۷ ماهه بر اثر تجاوز پدرش

روزنامه شرق خبر از آن داد که نوزاد دختر ۱۷ ماهه بر اثر تجاوز پدرش در گذشت.

در این گزارش آمده است که زنی فرزندش را با تب به بیمارستان برده است و وقتی پزشکان نوزاد ۱۷ماهه را بررسی کردند متوجه حادثه وحشتناکی شدند. آنها پی بردند کودک به طرز فجیعی مورد آزار قرار گرفته و دچار خون‌ریزی شدید داخلی شده است. پزشکان بیمارستان با توجه به این اطلاعات پلیس را خبر کردند.

مادر نوزاد وقتی از سوی پلیس مورد پرس‌وجو قرار گرفت، گفت: «به ‌خاطر کار زیاد هیچ خریدی برای عید نکرده بودم. روز اول فروردین‌ماه تصمیم گرفتم بیرون بروم و کمی خرید کنم. دخترم ساناز را پیش پدرش گذاشتم و بیرون رفتم، چند ساعت بعد برگشتم و دیدم بچه خیلی بی‌قرار است. بعد متوجه شدم بچه تب کرده است و او را به بیمارستان رساندم.»

او درباره اینکه چه کسی فرزندش را مورد آزار و اذیت قرار داده است، توضیح داد: «من نمی‌دانم چه کسی این کار را کرده است، من بچه را پیش فرد غریبه‌ای نگذاشتم، دخترم پیش پدرش بود.»

پدر ساناز با توجه به حرف‌های همسرش بازجویی شد. او در ابتدا منکر همه چیز شد اما بعد مجبور به اعتراف شد: «همسرم ساناز را به من سپرده بود، بچه داشت گریه می‌کرد و من نمی‌توانستم آرامش کنم. لباس‌هایش را درآوردم، فکر کردم شاید گرمش باشد، اما باز ساناز آرام نشد. بعد آن کارها را انجام دادم، البته فکر نمی‌کردم باعث مرگش شوم. من از این رفتارم بسیار پشیمان هستم و خودم را به خاطر این کار نمی‌بخشم.»

او در پاسخ به این سؤال که آیا زمان حادثه در منزل تنها بود گفت: «من پنج فرزند دیگر هم دارم اما آن روز بچه‌ها همراه مادرشان بودند و من و ساناز در خانه تنها بودیم.»

این در حالی است که پزشکی قانونی در گزارش خود به دادسرا اعلام کرد ساناز به دلیل خون‌ریزی داخلی و شدت جراحاتی که ناشی از کودک‌آزاری بی‌رحمانه و بسیار خشن بوده، جانش را از دست داده است و پرونده پزشکی او نشان می‌دهد تلاش زیادی برای نجات این کودک انجام شده اما نتیجه‌بخش نبوده است.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست علیه متهم، پرونده برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده است.گزارش یک تخلف واکسنی در اسفراین

به گفته فرماندار اسفراین در بجنورد، مدیر یک خانه سالمندان سهمیه واکسن متعلق به سالمندان را به خانواده‌اش اختصاص داده است.

مهدی کرامتی در این باره گفته است: «موسس این مرکز برخلاف اولویت‌بندی سند ملی واکسیناسیون کرونا، سه نفر از اعضای خانواده‌اش که ارتباط زیادی با سالمندان این مرکز نداشتند را در فهرست تزریق قرار دارد و آن‌ها نیز از واکسن ویژه مراکز نگهداری سالمندان استفاده کردند.»‌ در توضیحات این فرماندار آمده است که «تمامی سالمندان ساکن در این مرکز و پرستارانی که به صورت مستقیم با سالمندان در ارتباط هستند، واکسن را دریافت کرده‌اند. اما در این میان دو نفر از کارکنان این مرکز به صورت پاره وقت فعالیت داشته و ارتباط مستقیمی نیز با سالمندان نداشته‌اند، واکسن را دریافت کرده‌اند.»

مدت کمی بعد از انتشار این خبر رئیس دانشکده پزشکی اسفراین گفت این افراد جزو کارکنان مرکز بوده‌اند اما «تماس مستقیم با سالمندان نداشتند.»
در واکنش به این خبر اما زهرا رمضانی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسفراین وقوع این تخلف را تکذیب کرد و گفت :«تمامی فرآیند طی شده در تزریق واکسن به سالمندان و پرسنل مرکز نگهداری از سالمندان طلوع شادی در اسفراین طبق دستورالعملِ اعلام شده اتفاق افتاد و تخلفی در این خصوص رخ نداده است.

وی افزود: این مرکز نگهداری از سالمندان در اسفراین همانند بسیاری دیگر از مراکز به صورت خانوادگی اداره می‌شود، یکی از آن دو نفری که در رسانه‌ها و فضای مجازی اعلام شده، پدر مدیر موسسه است که فردی بازنشسته بوده و به همین علت لیست بیمه برای وی رد نشده است اما مشخصات وی در سامانه ارمغان بهزیستی موجود بوده و جزء پرسنل این مرکز به حساب می‌آید که حتی حقوقی هم دریافت نمی‌کند.

به گفته او  فرد دیگر نیز خواهر مدیر موسسه است که مشخصات وی از فروردین سال گذشته در سامانه ارمغان بهزیستی وارد شده و از ابتدای مهر ماه سال گذشته نیز بیمه شده است.

با وجود این فرماندار تاکید کرد که تخلف احتمالی این مرکز در دست بررسی است.


ساخت سردخانه‌های جدید در پی افزایش آمار مرگ و میر کرونا

مقام‌های مسئول در ایران از ساخت سردخانه‌های بیشتر در بهشت زهرا و احتمال تاخیر در تدفین جان‌باختگان کووید خبر دادند. این اخبار در پی افزایش آمار مرگ و میر در ایران و قرمز شدن اکثر شهرستان‌ها اعلام شد.

به گفته رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران «تقریبا یک سوم فوتی‌هایی که روزانه اعلام می‌شود، متعلق به تهران و حومه است و وضعیت خوبی حاکم نیست.. در صورت بدتر شدن شرایط کرونایی ظرفیت سردخانه‌ها احتمالا دیگر کفایت متوفی‌ها را نمی‌کند.»

همزمان نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران هم از دوبرابر شدن مراجعه بیماران سرپایی به مراکز درمانی خبر داده و هشدار داد؛ وقتی مراجعات سرپایی افزایش پیدا می‌کند با فاصله یک هفته «موج بستری را خواهیم داشت.»
به گفته او نزدیک به ۱۰۰ بیمارستان در تهران درگیر بیماری کووید-۱۹ هستند و تمام تخت‌های آی سی یو در تهران پر شده‌اند.

همزمان اورژانس ۱۱۵ تهران برای جذب داوطلب فراخوان داده است. دیروز ۳۰۱ شهرستان ایران در وضعیت قرمز، ۹۵ شهرستان نارنجی، ۴۵ شهرستان زرد و تنها ۷ شهرستان آبی بودند.


تاجزاده در تردید آمدن و نیامدن

 


نامزدی کاندیدایی که در کره شمالی کشورداری خوانده


کرونا در ایران؛ ۳۹۵ نفر فوتی، بیش از ۲۵ هزار نفر مبتلا در شبانه روز گذشته


کرونا در ایران؛ شرایط خوزستان بحرانی است


بانک‌مرکزی: اولویت ما تامین ارز برای واکسن آزاد است

عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک‌مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت که  بنابر دستور اخیر رئیس‌جمهوری، «تامین ارز نیمایی» برای واردات واکسن از سوی بخش خصوصی در اولویت بانک‌مرکزی است.

او گفته قبلا برای واردات ۱۶میلیون دوز واکسن از برنامه کوواکس سازمان‌بهداشت‌جهانی ۱۷۸میلیون‌دلار اختصاص داده‌شده که یک قسط آن پرداخت شده و برای واردات واکسن‌های چینی و روسی هم ارز لازم تامین شده.

 


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱. در طی انتخابات اخیر، مدام شنیده‌ایم که گفته می‌شود: پزشکیان نمی‌تواند کاری از پیش ببرد؛ مگر یک تدارکاتچی چقدر قدرت دارد؛ باید آن دیگری بخواهد وگرنه فرقی بین جلیلی و پزشکیان نیست. اظهار نظرهایی

ادامه »

اگر انتخابات و به ویژه انتخاب ریاست جمهوری در کشوری مانند ایران را یک فرآیندی ترسیم کنیم که می خواهد نمایش دمکراسی باشد ولی

ادامه »

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه

ادامه »