احتمال باز شدن پرونده ترورهای قدیمی:

???? دستگیری کلاهی، تحویل کشمیری

احتمال باز شدن پرونده ترورهای قدیمی:

زیتون- اخبار ساعت ۲ ظهر امروز تهران، سخنان سخنگوی نیروی انتظامی، سعید منتظر المهدی را مبنی بر بازداشت «یکی از منافقین که از عوامل انفجار حزب جمهوری بود» در کشور آلبانی خبر داد. انتشار این خبر، حتی پیش از اینکه توسط وب سایت ها و خبرگزاری های رسمی منتشر شود، به شایعات فضای مجازی دامن زد.

مشخصات فرد باز داشت شده با محمدرضا کلاهی هم خوانی داشت. سعید شاهسوندی عضو سابق کمیته مرکزی سازمان مجاهدین گفته بود که این انفجار توسط سازمان مجاهدین خلق طراحی و اجرا شده است و او و گروه دیگری که در جریان انجام این عملیات قرار داشته‌اند در آن شب بی‌سیم سپاه را شنود می‌کردند تا از میزان موفقیت عملیات مطلع شوند. اجرای این عملیات را محمدرضا کلاهی به عهده داشت که خود از نیروهای خدماتی حزب به شمار می‌آمد. او پس از انفجار توانست فرار کند و بعد از آن راهی فرانسه شد و امروز با اینکه از مجاهدین بریده است ولی به دلیل سابقه‌اش امکان زندگی علنی را ندارد.

در انفجار دفتر حزب جمهوری هفتاد و پنج نفر از اعضای این حزب، از جمله محمد حسینی بهشتی کشته شد.

چندی پیش شایعه ترور کلاهی در آلمان نیز منتشر شده بود.

از سوی دیگر شنیده ها حاکی از این است که پس از به سرانجام رسیدن مذاکرات هسته ای، دولت آمریکا مسعود کشمیری را به ایران تحویل داده است. مسعود کشمیری عامل اصلی انفجار در دفتر نخست‌وزیری جمهوری اسلامی در هشتم شهریور ۱۳۶۰ و از اعضای سازمان مجاهدین خلق بود.

عودت کشمیری به ایران و بازداشت احتمالی کلاهی دو مورد از پرونده های مهم جمهوری اسلامی را مجددا باز خواهد کرد. پرونده انفجار نخست وزیری و حزب جمهوری.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

احتمال باز شدن پرونده ترورهای قدیمی:

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »