حال دریاچه ارومیه خوب است

زیتون– آخرین آمار‌ها حاکی از حال خوب دریاچه ارومیه است و اعداد این گونه حکایت می‌کنند که دولت یازدهم در یکی از اصلی‌ترین اهداف خود موفق بوده است.

تشنگی دریاچه ارومیه که در سال‌های گذشته نقل‌ قول مسئولان بود، اکنون با تدابیر لحاظ شده شرایط خوبی دارد به‌طوری‌که به‌گفته محمد حاج‌رسولی‌ها، مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، در حال حاضر شرایط دریاچه ارومیه بسیار خوب شده و آب موجود دراین دریاچه حدود سه میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمکعب است.

او در بخش دیگری از سخنانش که توسط ایسنا منتشر شد، افزود:« در روز‌های اخیر بالاآمدگی خوبی را در دریاچه ارومیه شاهد بوده‌ایم و برای ثبات و ارتقاء این وضعیت برنامه‌های خوبی را در نظر گرفته‌ایم.»

همچنین به‌گفته خلیل ساعی، نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی، وسعت دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، سال‌جاری برابر با ۲۸۶۶ کیلومترمربع بوده و حجم آن نیز سه‌ میلیارد و ۸۱۰ میلیون مترمکعب است که در هشت ماه گذشته، دو میلیارد و ۲۲۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است. وی در این زمینه توضیح داد:« تراز دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۵ برابر با ۱۲۷۱.۱۳ بوده که نسبت به سال گذشته، ۴۷ سانت افزایش تراز داشته است که اگر این میزان تراز را با اوایل مهرماه سال گذشته مقایسه کنیم، می‌بینیم که سطح تراز دریاچه ارومیه ۱.۰۵سانتی‌متر افزایش داشته است.»

نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی در خصوص افزایش تراز دریاچه ارومیه در سال آینده، ابراز امیدواری کرد و گفت:« پیشروی دریاچه ارومیه در حد مناسبی قرار دارد و ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در خصوص افزایش تراز آب این دریاچه، در تلاش خواهد بود که اقدامات لازم را انجام دهد.»

احیای دریاچه ارومیه یکی از اقدامات مثبت دولت یازدهم بوده است، اما انتظار بر این است که شرایط ادامه داشته باشد و در آینده نه چندان دور شاهد احیای کامل این دریاچه باشیم.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »