? زنده| مبادله کایلی مور-گیلبرت، زندانی استرالیایی بریتانیایی «با سه ایرانی»

 مارادونا درگذشت

نشریه مارکا خبر از فوت مارادونا داده است.

نشریه آرژانتینی کلارین مدعی شد مارادونا دچار مشکل قلبی شدید شده و حال و اوضاع وخیمی دارد. او به بیمارستان منتقل شده است. برخی رسانه ها مانند مارکا خبر از فوت او داده اند.

مارادونای ۶۰ ساله چندی قبل به علت عارضه ای در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

اما به نظر می رسید حال این ستاره بزرگ بهبود یافته و او چند روز قبل از بیمارستان مرخص شد.

اما امروز او در خانه دچار ایست قلبی شده و در نهایت جان خود را از دست داده است.مبادله کایلی مور-گیلبرت، زندانی استرالیایی بریتانیایی «با سه ایرانی»

کایلی مور گیلبرت، تبعه بریتانیایی-استرالیایی زندانی در ایران با یک تاجر و دو شهروند ایرانی تبادل شده است. او به «اتهام جاسوسی» بیش از دو سال است که در زندان‌های ایران به سر می‌برد.

خبرگزاری مهر خبر داد کایلی مور گیلبرت، تبعه بریتانیایی-استرالیایی به جرم «اقدام علیه امنیت ملی ایران» و «جاسوسی برای موساد» به ده سال زندان محکوم شده و بیش از دو سال است که در ایران محبوس است، با یک تاجر و دو تبعه ایرانی تبادل شده است.

این خبرگزاری هویت فرد تاجر و دو ایرانی را فاش نکرده است.

کایلی مور گیلبرت دانش‌آموخته دانشگاه کمبریج و استاد مطالعات اسلام در دانشگاه ملبورن استرالیا است. او در سال ۲۰۱۷ به منظور پژوهش‌های اسلام‌شناختی و تحقیقات پیرامون موضوع «رابطه ایران با شیعیان بحرین پس از بیداری اسلامی» به ایران سفر کرده بود.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی می‌گوید مور گیلبرت «دوره آموزش نظامی در پادگان گادنا» در اسرائیل گذرانده است و در سفر به ایران از اماکن مذهبی قم و شهر ری عکسبرداری کرده تا حضور خود در ایران را عادی جلوه دهد و در این مدت سعی کرده به “مبارزان بحرینی” خود را نزدیک کند.

این تبعه استرالیایی-بریتانیایی تا امروز ۲ سال از ۱۰ سال محکومیتش را در زندان قرچک ورامین و زندان اوین گذرانده است.رییس جمهور از ۱۱ تن از نمایندگان مجلس شکایت کرده است

به گزارش برخی از رسانه های اصولگرا حسن روحانی نه تنها از محسن دهنوی نماینده مردم تهران شکایت کرده است بلکه سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه، علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار، علیرضا سلیمی، نماینده محلات و دلیجان، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم، محسن دهنوی نماینده مردم تهران از جمله دیگر نمایندگانی هستند که روحانی از آنها شکایت کرده است.

براساس اخبار منتشر شده رئیس جمهور از ۱۱ نماینده شکایت کرده است و گفته می‌شود علت شکایت رئیس جمهور از این نمایندگان نطق ها و تذکرات طرح شده در صحن علنی مجلس بوده است.

برخی اخبار حاکی از آن است که متن شکایت نامه ۳۰ صفحه می باشد.

البته معاون پارلمانی رئیس جمهور روز گذشته شکایت رئیس جمهور از نمایندگان مجلس را تکذیب و گفت که شاید مدعی العموم بانی این شکایت باشد؛ در همین حال لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور درباره شکایت رئیس جمهور از نمایندگان مجلس تصریح کرده است که رئیس جمهور نیز مانند هر شهروند عادی حق دادخواهی دارد.روحانی: حل مسئله ایران و آمریکا آسان است

حسن روحانی٬ رییس جمهوری٬ اعلام کرد که ایران و آمریکا می‌توانند تصمیم بگیرند و به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برگردند و می‌توانند مشکلات را حل کنند.

او در جلسه هیئت دولت اعلام کرد که اگر اراده‌ای در حاکمان آینده آمریکا وجود داشته باشد، حل مسئله ایران و آمریکا آسان خواهد بود.

رییس جمهوری همچنین اظهار امیدواری کرد که دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌ها سیاست‌های دونالد ترامپ را نسبت به ایران با صراحت محکوم کند.

روحانی خطاب به دولت جو بایدن گفت: «ما امیدواریم دولت آینده آمریکا در اولین قدم‌هایش سیاست‌های ترامپ را با صراحت محکوم کند و سیاست‌های نادرست دولت قبلی را جبران کند. سیاست ما روشن است؛ همانطور که بارها تاکید کردیم تعهد در برابر تعهد، اقدام در برابر اقدام، کاهش تنش در برابر کاهش تنش».

رییس جمهوری خاطرنشان کرد که هر زمان آمریکا به تعهدات بین‌المللی برگردد شرایط ایران هم عوض خواهد شد.

سخنان روحانی یک روز پس از اظهارات علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بیان شده است که درباره “گشایش از خارج” اظهار ناامیدی کرد و از کسانی که “چشم به خارج دارند” انتقاد نمود.

بیشتر بخوانید: آیت‌الله خامنه‌ای: برای رفع تحریم‌ها مذاکره نمی‌کنیمراهپیمایی «حامیان استیضاح» روحانی در قم

عده‌ای از «حامیان استیضاح» روحانی با طرح مجدد «استیضاح رئیس‌جمهور» پنجشنبه در قم راهپیمایی می‌کنند.

بر اساس برنامه‌های اعلام شده از سوی برگزار کنندگان این برنامه٬ معترضین از جمکران تا حرم راهپیمایی خواهند کرد. پوستر تبلیغاتی‌ این برنامه در اطراف حرم و کنار مسجد سلماسی نصب شده است.امارات صدور ویزا برای ایرانیان را متوقف کرد

رویترز خبر داد که امارات صدور ویزا براى ١٣ کشور اسلامى از جمله ایران را متوقف کرده است.

بر اساس این گزارش ویزاى توریستى و کار براى شهروندان ١٣ کشور از ١٨ نوامبر متوقف شده است. 

افغانستان ، یمن ، سومالى ، سوریه ، لیبى ، الجزایر ، لبنان ، پاکستان ، تونس ، عراق ، ترکیه و کنیا نیز در میان کشورهایى هستند که ویزاى امارات نخواهند گرفت. 


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »