? زنده| نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه: با دعا و نیایش به جنگ کرونا بریم

https://twitter.com/khabaronlinee/status/1323983939141275649

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه: با دعا و نیایش به جنگ کرونا بریم

نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه مدعی شد که اگر بلاها، عامل استغفار و توبه و وصل به خدا شد، نعمت‌های الهی سرازیر می‌شود. با دعا و استغفار به جنگ کرونا برویم

او با بیان اینکه کرونا باید باب توبه و استغفار را بگشاید، نوشت: «اگر بلاها، عامل استغفار و توبه و وصل به خدا شد، نعمت‌های الهی سرازیر می‌شود.»
علی شیرازی٬ نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در یاداشتی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا، نوشت: «به خود بیاییم. با خدا انس بگیریم. با قرآن مأنوس بشویم. دعا را فراموش نکنیم. استغفار را از یاد نبریم. زیاد ذکر بگوییم. زیاد صلوات بفرستیم. از خداوند یاری بجوییم. به دستورات دین عمل کنیم. واجبات را توجه نمائیم. از گناه و محرمات پرهیز کنیم. به یقین راه رسیدن به نعمت‌های الهی هموار گردد و رحمت الهی به سویمان سرازیر شود.»

 

https://twitter.com/MahdaviAzad/status/1323951572498419713

صدور مجوز تولید برای چهار داروی گیاهی به عنوان درمان کمکی کرونا‎

کیانوش جهانپور٬ سخنگوی سازمان غذا و داروی٬ از «صدور مجوز تولید چهار داروی گیاهی» برای درمان کمکی کرونا‎ خبر داد و گفت که «این داروها در زمان حاضر در کشور تولید و بعضاً توزیع می‌‌شوند.»

جهانپور در گفت‌‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا درباره خواص درمانی این داروها ادعا کرد که برخی از این داروها، باعث کاهش مدت بستری، بهبود اکسیژن‌‌رسانی، کاهش سرفه و بهبود علامت بیماران کرونایی و کاهش ناراحتی بیماران شده‌اند.

او درباره این داروها، نام آن‌ها، نحوه تائیدشان از سوی وزارت بهداشت و مطالعات انجام‌شده بر روی آن‌ها توضیحی نداد و تنها گفت که «تبلیغات این داروها مانند هر داروی دیگری ممنوع است و نمی‌‌توان اسامی آن را در رسانه اعلام کرد.»

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو، این داروها در محافل علمی و تخصصی و نشریات تخصصی برای پزشکان و داروسازان معرفی خواهند شد و فقط پزشکان امکان تجویز آن‌ها را خواهند داشت.

خبر تائید داروهای گیاهی درمان کرونا از سوی وزارت بهداشت در حالی از سوی سخنگوی سازمان غذا و دارو مطرح می‌شود که خود او بارها توصیه‌های طب سنتی برای درمان کرونا را مصداق «کلاهبرداری» عنوان کرده بود.

این در حالی است که طی روزهای گذشته فشار هوادارن تب سنتی بر مجموعه وزارت بهداشت برای به رسمیت شناختن داروی «زمستانی امام کاظم» افزایش یافته بود.پیشنهاد تعطیلی تهران برای ۲ تا ۳ هفته

علیرضا زالی٬ فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران٬ گفت: «تعطیلی تهران صرفا برای کنترل اپیدمی نیست بلکه برای فرصت احیا و ایجاد بازیابی توان کادر پزشکی است و براین اساس  پیشنهاد ما  تعطیلی  ۲ تا ۳ هفته ای در تهران است.»
زالی ادامه داد: «این تعطیلی به جز در مشاغل امدادی، حیاتی و توزیع مواد غذایی باید اجرا شود.»
او همچنین از افزایش میزان مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان های تهران خبر داد و گفت: شاهد روند نامطلوب در این زمینه هستیم، در حال حاضر با بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ بیمار بستری مواجه هستیم که عدد قابل توجهی است.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: از این تعداد حدود هزار و ۷۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که از وضعیت نامناسبی برخوردارند.


رونمایی سپاه پاسداران از یک سامانه جدید موشکی

با حضور فرمانده کل سپاه از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های متوالی موشک های بالستیک دوربرد نیروی هوافضای سپاه (تیربار موشکی) رونمایی شد.

با حضور سین سلامی٬ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب های متوالی موشک های بالستیک دوربرد نیروی هوافضای سپاه (تیربار موشکی) رونمایی شد.

سلامی در همین رابطه گفت: پرواز موشک‌های ما پیکره دشمن را می لرزاند و قدرت موشک ما ضامن عقب نشینی دشمنان است.

او افزود که این ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان داده شده و در صورت نیاز به او تحمیل می‌ شود./تسنیمآتش‌سوزی در پتروشیمی ایلام

بخشی از پتروشیمی ایلام دچار آتش‌سوزی شد و ساعتی بعد اعلام شد این آتش‌سوزی مهار شده است.

این آتش‌سوزی «در حوضچه ضایعات واحد الفین» پتروشیمی ایلام رخ داده بود که نیروهای آتش‌نشانی آن را مهار کردند.

جوا گلی، سخنگوی هلدینگ خلیج فارس، به ایلنا گفته است حوضچه ضایعات خارج از محوطه واحد الفین بوده و دلیل آن آتش‌گرفتن مواد هیدروکربنی بوده است.

بر اساس این گزارش، این حادثه «تلفات انسانی نداشته و به واحدها نیز آسیبی وارد نشده است».

با این حال جزئیات دلیل بروز این آتش‌سوزی هنوز اعلام نشده است./ایلنا


خبرهای روز گذشته را اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »