امیرارجمند: رییس جمهور شخصا نسبت به این مساله حساس باشد

تماس تلفنی میرحسین موسوی با برادرش

زیتون- در پی پخش خبر سوء قصد به میرمحمود موسوی، میرحسین موسوی از محل حصر با برادرش تماس تلفنی گرفت و جویای حال وی شد.

ساعتی پس از آنکه بخش خبری بیست و سی شبکه دو صدا و سیما خبر سوء قصد به میرمحمود موسوی را به همراه واکنش سخنگوی قوه قضاییه به این موضوع  مبنی بر امنیتی نبودن آن را پخش کرد،  سایت کلمه انوشت که میرحسین موسوی  توانسته  است با برادرش تماس گرفته و جویای حال او شود.

خبر سوء قصد و زخمی شدن میرمحمود موسوی، شب گذشته منتشر شد.

غلامحسین اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه امروز بعد از ظهر در نشست هفتگی با خبرنگارانش مدعی شد این حادثه یک سرقت عادی بود، نه یک ترور یا حادثه امنیتی؛ اگرچه زیر کشور صبح امروز وعده پیگیری حادثه را داده بود.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید، اردشیر امیر ارجمند نیز در همین رابطه گفت:« از آقای اژه ای انتظاری جز این هم نیست. چون ایشان به رغم جایگاه حقوقی که دارند، در رابطه با منتقدان جریان حاکم نظر مناسبی ندارند و ظاهرا مسئولیتی برای خودشان در حفاظت از جان و مال آنها احساس نمی کنند.»

امیر ارجمند در پاسخ به سخنان مقامات مسئول در دولت و قوه قضاییه، در مصاحبه با رادیو فردا گفت:« کجای این عادی است که به یک نفر در یک هفته سه بار حمله خشونت آمیز شود؟ اگر این مساله جنبه امنیتی هم نداشته باشد، مقامات دادگستری، قوه قضاییه و وزارت کشور باید تردید اساسی در امنیت عمومی مردم داشته باشند و موضوع حداقل از این جهت امنیتی است.»

مشاور میرحسین افزود:« جای تامل دارد که چگونه در کشوری که افراد زیادی مامور شده اند که به طور نامحسوس از شهروندان مراقبت کنند، در یک هفته برای یک نفر سه اتفاق خطرناک جانی رخ دهد.»

او در ادامه تاکید کرد:« این حرف ها بهانه گیری و فرار به جلو است. مقامات امنیتی و قوه قضاییه باید با مسئولیت پذیری بیشتری این ماجرا را دنبال کنند. ما قبلا هم شاهد این برخوردها بوده ایم. برخی آقایان هر وقت در انتخابات بازنده می شوند، عکس العمل های عجیب از خود نشان می دهند و به جای راه حل های مناسب، راه حل های نامناسب انتخاب می کنند.  در سالهایی که آقای خاتمی رئیس جمهور بودند، ترور حجاریان و قتل های زنجیره ای و خشونت های سازمان یافته ای از کانون های خاص هدایت می شد، اما گفته می شد که اینها خودجوش هستند!»

اردشیر امیر ارجمند از رییس جمهور خواست شخصا نسبت به این مساله حساس باشد، و به روحانی هشدار داد:« این مساله تنها در رابطه با آقای میرمحمود موسوی نیست و خطر برای دیگران هم مطرح است. لذا وزارت کشور باید مسئولانه تر برخورد کند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. با اقداماتی که مومنین ولایتمدار از خود نشان میدهند چه جاذبه ای دارد جامعه متشکل از این مومنین ، جامعه یی الگو برای جهانیان !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

امیرارجمند: رییس جمهور شخصا نسبت به این مساله حساس باشد

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »