وزیر کار و رفاه اجتماعی از افزایش زنان بیوه، فقر و اعتیاد در کشور خبرداد

زیتون- علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم، وزارت کار را وزارت عدالت اجتماعی خواند و با ارائه تصاویری خبر از افزایش فقر در ایران داد. هرچند وی در ادامه اضافه کرد پرداخت یارانه‌ها تا حدی فقر را کاهش داد اما با افزایش تورم، فقر رو به افزایش است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پنج برابر شدن فقر شهری و دو برابر شدن فقر روستایی توضیح داد که فقر در مرزنشینان بیشتر از اقشار دیگر جامعه است.

ربیعی در ادامه سخنانش که توسط ایلنا منتشر شده، به کتاب زنده باد فساد اشاره کرد و گفت:« افراد به خاطر مقایسه‌های غلط به سمت فساد می‌روند.»

وی خطاب به بهمنی رییس سابق بانک مرکزی که حالا نماینده مجلس دهم است، گفت:« پنجاه و دو درصد خانواده‌های ایرانی هیچ تسهیلات وامی نگرفتند اما نود درصد تسهیلات در اختیار پنج درصد مردم قرار گرفت.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنان مجرد و بیوه که تنها زندگی می‌کنند را معضل آینده ایران خواند و گفت:« از سال ۸۴ تا ۹۰ قیمت شیشه نود درصد کاهش یافته، سن مصرف پایین آمده و زنانه شده است. در گذشته مصرف معناداری بین ثروت و مواد مخدر وجود داشت اما امروز اعتیاد به طبقات میانی آمده و مهم‌ترین دلیل آن ناامیدی اجتماعی است.» او همچنین وقوع طلاق‌ در کشور را  ناشی از فقر ندانست و این موضوع را از نتایج تغییرات فرهنگی خواند.

ربیعی در طول سخنرانی بار‌ها تاکید کرد که جزئیات بیشتر را درباره این آسیب‌ها در جلسه غیرعلنی خواهد گفت.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »