? زنده| فرمانده سپاه تهران: تشکیل گروه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کرونایی

 فرمانده سپاه تهران: تشکیل گروه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کرونایی

محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران٬ خبر از تشکیل گروه امر به معروف و نهی از منکر داد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در این رابطه گفت: «برای مقابله با افرادی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی بی‌توجه هستند گروهی را با نیروی انتظامی و کادر درمانی و پزشکی تشکیل دادیم تا آنها را با امر به معروف و نهی از منکر ارشاد کرده و در صورت بی‌توجهی به تذکرات و توصیه‌ها، به دلیل رفتار پرخطر و تهدید سلامتی مردم با آنها برخورد می‌کنیم اما کار ارشادی در اولویت قرار داشته، بر همین اساس ماسک رایگان را در اختیار افرادی قرار می‌دهیم که بدون ماسک در اماکن‌های عمومی حاضر شدند.»

او از توزیع رایگان ماسک توسط سپاه همزمان با اجباری شدن آن در اماکن عمومی خبر داد و افزود: «آمادگی داریم برای مقابله با کرونا ، تجهیزات و امکانات بهداشتی و درمانی‌ سپاه تهران را در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم.»/تسنیمقیمت دلار از ۳۲ هزار تومان گذشت

گزارش‌ها از بازار ارز حاکی از تداوم افزایش قیمت دلار در بازار امروز تهران و گذر آن از مرز ۳۲ هزار تومان است.

رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی داخل ایران روز پنج‌شنبه، ۲۴ مهر از قیمت ۳۲ هزار و دویست تومانی دلار خبر می‌دهند.

بر اساس آخرین قیمت‌های منتشرشده در بازار روز پنج‌شنبه، ۲۰ مهرماه نرخ دلار به ۳۲ هزار و ۲۰۰ هزار تومان هم رسیده است.

قیمت سکه هم گرچه در روز گذشته اندکی کاهش یافت، امروز دوباره با افزایش دوباره روبرو شد و به ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

گفته‌های رییس کل بانک مرکزی که روز گذشته در مورد ورود پنج میلیارد دلار منابع ارزی کشور از عراق ابراز امیدواری کرده بود هم کمکی به کاهش نرخ ارز نکرد.اروپا مدیرعامل سابق بانک سرمایه را به جمهوری اسلامی تحویل داد

علی‌رضا حیدرآبادی‌پور، مدیرعامل سابق بانک سرمایه که از ایران گریخته بود، با هماهنگی پلیس بین‌الملل به ایران عودت داده شده است. اولین بار است که اروپا یک متهم اقتصادی را به ایران بازمی‌گرداند.

علی‌رضا حیدرآبادی‌پور، مدیرعامل پیشین بانک سرمایه و از متهمان یک پرونده بزرگ فساد اقتصادی، توسط پلیس بین‌الملل در اسپانیا دستگیر شده و به ایران برگردانده شده است.

حیدرآبادی‌پور هنگام تحقیقات اولیه پیرامون پرونده فساد مدیران بانک سرمایه ایران را ترک کرده بود. او با دو اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع، به شکل غیابی به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.

نماینده دادستان تهران خرداد ماه سال گذشته از بازداشت علی‌رضا حیدرآبادی‌پور در اسپانیا خبر داد، و اکنون او پس از بیش از یک سال به ایران برگردانده شده است.دبیرکل سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر در ایران «ابراز نگرانی» کرد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، در گزارشی «نقض مکرر و شدید» حقوق بشر در ایران را «مایه نگرانی جدی» دانست.

در این گزارش که دوره زمانی مهرماه ۹۸ تا تابستان ۹۹ را دربرمی‌گیرد بر «نقض مکرر شدید» حقوق بشر و «سرکوب خشن» اعتراضات مردمی تاکید شده است.

رادیو فردا خبر داد که یکی از مواردی که در این گزارش برجسته شده است «سرکوب خشن و به‌کارگیری قوه قهریه توسط نیروهای امنیتی» در آبان‌ماه سال گذشته است که در بیش از صد شهر در ایران اعتراضات به راه افتاد و با پاسخ مرگبار حکومت روبه‌رو شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، در این گزارش همچنین اشاره می‌کند: «بحران سلامت اثر بحران اقتصادی و تحریم‌ها بر وضعیت حقوق بشر [در ایران] را دوچندان کرده است.»


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی پیش‌رو و مترقی اصلاح‌طلبانه کاشته، داشته و درویده‌اند؛ تکاپویی که می‌خواهد

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که

ادامه »