امامان جمعه و مسئولیت علی خامنه‌ای

ابوالفضل قدیانی

چند روز پیش امام جمعه اصفهان و امام جمعه بجنورد از نیروی انتظامی خواستند که فضا را برای زنان بی‌حجاب نا امن کند. اگرچه بعداً در صدد توجیه و اصلاح اظهارات خود برآمدند اما اصل سخن خود را پس نگرفتند.

حقیقت این است که ذهنیت و افکار این دو امام جمعه و مقاماتی نظیر آنان و رئیس و فرمانده‌شان ،خودکامهٔ امروز ایران، علی خامنه‌ای، اساساً امنیت خود را در ناامنی مردم و کشور تعریف و جستجو می‌کنند. آن‌ها تصورشان این است که اگر مردم در امنیت، رفاه ، آزادی و آسایش باشند امنیت از حکومت و قدرتمندان سلب می شود.

اصولاً در حکومت‌ها ی استبدادی مقولهٔ امنیت تهی از معنای حقیقی است. نظام‌های خودکامه امنیت مورد پسند شأن سربه راهی، فرمان‌پذیری، عدم مخالفت مردم با حکومت است. این یعنی سکوت قبرستانی. امنیت حقیقی برای ملت ها و کشورها فقط در نظام‌های دمکراتیک می‌تواند ایجاد شود چون حکومت از صدر تا ذیل منتخب ملت است و در صورت تخطی و انحراف از وظایفش مردم می توانند بدون خونریزی و خشونت آنان را به زیر بکشند. فقط در این صورت است که امنیت حقیقی برای ملت شکل می گیرد.

در حقیقت سخنان این دو امام جمعه مصداق بارز اقدام علیه امنیت ملت و کشور است؛  سخنانی که سعی دارد ترس و وحشت را در راستای استراتژی النصر بالرعب بر جان و روان مردم مستولی کند.

مسبب اصلی جنایت اسید پاشی به صورت تعدادی از بانوان مظلوم که به علت این ظلم ضد بشری عمری را در رنج و اندوه سپری خواهند کرد، همین امام جمعه اصفهان یوسف طباطبایی نژاد است که سر کردهٔ سرکوبگران استان اصفهان است. .البته جنایاتی که در گذشته در اثر این گونه سخنان مسموم فتنه‌انگیز و تحریک‌کننده صورت پذیرفته و جنایاتی که خدای ناکرده در آینده رخ دهد، امکان ندارد بدون موافقت، رضایت و دستور خود کامهٔ ایران، علی خامنه‌ای، انجام‌شده باشد. این اعمال شنیع و قساوت‌آمیز انجام می شود که حاکم غاصب ایران چند صباحی بیشتر بر حکومت جبارانهٔ خود ادامه دهد، بنابراین مسئول اصلی این تبه‌کاری‌ها و جنایات شخص علی خامنه‌ای است که باید پاسخگو باشد.

والعاقبه للمتقین

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. با عرض سلام و ارادت. شما میفرمأید که مسٔول این تبه کاری‌ها و جنایات شخص علی خامنه‌ای است. اگر اشتباه نکرده باشم این مغایر نظریات اسبق شما ماست. یک حکومت دینی، خود به خود میشود استبدادی. حکومت استبداد دینی هم میشود همین که ما داریم. بنا بر این رهبر هر کی باشد فرقی نمیکند. امام جمعه‌ها همین طور میشوند. مشکل ما ساختار نظام است نه فرد. در سلامت باشید

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »