? زنده| نماینده قزوین در مجلس: من خودروی شاسی‌بلند می‌خواهم

 


رکوردشکنی ابتلای روزانه کرونا در کشورنماینده قزوین در مجلس: من خودروی شاسی‌بلند می‌خواهم

لطف‌الله سیاهکلی، نماینده قزوین در مجلس، به ایلنا گفت: «من خودروی شاسی‌بلند می‌خواهم.»

سیاهکلی در این رابطه توضیح داد که نمایندگان دوره قبلی مجلس خودروی «شاسی‌بلند» گرفتند و وی نیز برای «رفتن به مناطق روستایی» به چنین خودرویی نیاز دارد.

او در پی واکنش برخی نمایندگان به طرح دریافت خودروی دنا پلاس به قیمت نصف بازار گفت: «من برای رفتن به مناطق کوهستانی و روستایی شاسی‌بلند می خواهم، اگر این ماشین را بفروشم با ۴۰۰ میلیون تومان اضافه هم نمی‌شود شاسی‌بلند خرید.»

سیاهکلی با انتقاد از دولت نیز گفت: «دولت به جای این که نمایندگان را در مقابل هجمه افکار عمومی قرار دهد، باید دفترکار، ماشین و نیروی انسانی بیشتری در اختیار نمایندگان بگذارد.»

این نماینده همچنین گفته که سطح زندگی یک نماینده نباید از سطح زندگی یک بخشدار کمتر باشد.

اظهارات وی در حالی بیان می‌شود که حسینعلی حاجی‌ دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس ایران درباره تحویل خودروی «دناپلاس» به نمایندگان مجلس گفته بهتر بود یک «خودروی معمولی‌تر» به نمایندگان تحویل داده می‌شد و مالکیت خودرو در اختیار مجلس بود.
یکی از معترضان آبان ۹۸ «در بازداشتگاه کهریزک جان باخت»

نادر مختاری، یکی از معترضان بازداشت‌شده آبان ۹۸ که مدت‌ها به دلیل خوردن ضربات باتوم در کما بوده، روز شنبه ۲۹ شهریور در بازداشتگاه کهریزک جان باخته است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، آقای مختاری ۳۵ ساله بوده و در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ در شهر کرج حضور داشته است.

نادر مختاری در جریان این اعتراض‌ها به علت خوردن ضربات باتوم به کما می‌رود و پس از یک ماه خانواده‌اش او را در بیمارستانی در شهر ری پیدا می‌کنند.

وب‌سایت کلمه گزارش داده که این فرد معترض قبل از نوروز ۹۹ به هوش می‌آید ولی با وجود مخالفت پزشکان، «توسط ماموران امنیتی به بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱ کنونی) منتقل شده و در بهداری این زندان، با وضعیتی وخیم بستری و زندانی می‌شود».

او در چند ماه گذشته در این بازداشتگاه‌ به سر برده و روز ۲۹ شهریور جان باخته است.

به گزارش کلمه، جسد آقای مختاری هنوز تحویل خانواده او داده نشده و خانواد او به شدت «تحت فشار» هستند و «تهدید شده‌اند».کمک ۱۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا برای احیای تالاب هامون

مسعود باقرزاده کریمی، مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست، از کمک ۱۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ایران برای احیای تالاب هامون خبر داد.

او گفت: «سال‌ها پیش با کشور افغانستان توافق شده است که در شرایط نرمال سالانه ۸۲۰ میلیون متر مکعب حق‌آبه هامون در ایران را پرداخت کند اما حق‌آبه فقط برای آب شرب و کشاورزی تخصیص پیدا کرده است.»

باقرزاده کریمی افزود: «چون احیای تالاب هامون پروژه‌ای بین‌المللی است ما توانسته‌ایم که مشارکت جوامع بین‌المللی از جمله اتحادیه اروپا را نیز جلب کنیم. اتحادیه اروپا حدود ۱۰ میلیون یورو برای این کار تخصیص داده است که طی پنج سال و از سال ۲۰۲۰ در ایران برای احیای هامون هزینه می‌شود.»ترامپ: تحریم‌های جدید را باعث تقویت اجرای «مکانیسم ماشه» علیه ایران است

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای به مناسبت صدور فرمان تحریم اشخاص و نهادهای مرتبط با برنامه های هسته ای و موشکی ایران گفت: «این فرمان اجرایی در اعمال تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران بسیار مهم است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «دولت من هرگز اجازه نخواهد داد که ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد. ما همچنین هرگز به ایران اجازه نخواهیم داد که با عرضه مقادیر بیشتری از موشک‌های بالستیک و جنگ‌افزارهای متعارف، جهان را به خطر بیاندازد.»

دولت آمریکا گفته است که کسانی را که به خرید و فروش اسلحه با ایران مبادرت کنند تحریم خواهد کرد.

ترامپ همچنین هشدار داد: «اقدامات امروز من حاوی پیام روشنی برای رژیم ایران و نیز برای آن دسته از اعضای جامعه بین‌المللی است که از ایستادن در برابر این رژیم خودداری می‌کنند. ایالات متحده به رژیم ایران اجازه نخواهد داد که توانایی‌هایش برای تهدید و ارعاب سایر کشورهای جهان را بیش از این افزایش دهد.»

رییس جمهوری آمریکا در پایان پیام خود گفت: «اگر رژیم ایران می‌خواهد آنچه را که مردم ایران با تمام وجود می‌خواهند و شایسته آن هستند – یعنی یک ایران شکوفا و سعادتمند – را به آنها ارائه دهد، باید رفتارش را تغییر دهد.»

پیشتر، ایالات متحده اعلام کرده بود که با اجرایی کردن مکانیسم ماشه پیش بینی شده در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، تحریم های جهانی علیه ایران به اجرا درآمده است. این اقدام در پی مخالفت اعضای شورای امنیت با تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی به اجرا گذاشته شد. سایر کشورهای باقیمانده در برجام گفته اند که ایالات متحده به واسطه خروج از برجام صلاحیت به کاراندازی مکانیسم ماشه را از دست داده بود.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »