? زنده| دیدار مهدی کروبی با اعضای مجمع روحانیون مبارز

 دیدار مهدی کروبی با اعضای مجمع روحانیون مبارز

محمدحسین کروبی٬ فرزند مهدی کروبی٬ دیدار پدرش با اعضای مجمع روحانیون مبارز را تایید کرد.

او درباره حضور مهدی کروبی در منزل شیخ قدرت الله علیخانی و دیدار با اعضای مجمع روحانیون مبارز و تعدادی از کنشگران سیاسی، توضیح داد: «مدتی بود که گشایش‌هایی برای آقای کروبی انجام شده بود به عنوان مثال دیدارهایی را با افرادی داشتند اما بعد از بیانیه ایشان که درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر شد، علاوه بر دستگیر شدن من، گشایش‌هایی که شروع شده بود لغو شد و حتی ملاقات فرزندان که طی دو تا سه سال گذشته هر زمان که می‌خواستند انجام می‌شد را به هفته‌ای یک بار تقلیل دادند.»

او با بیان اینکه اکنون به مدت یک ماه است که دوباره آن گشایش‌ها بازگشته‌اند، گفت: «خانواده هر زمان که بخواهد می‌تواند به منزل ایشان برود رفت و آمد داشته باشد، همچنین چند جلسه است که اشخاصی که خود آقای کروبی موافق دیدار با آنها هستند با هماهنگی نهادهای امنیتی هر ۱۵ روز یکبار در منزل یکی از دوستان با ایشان ملاقات انجام می‌شود.»

حسین کروبی ادامه داد: «از جمله این دیدارها شب گذشته در منزل آقای علیخانی انجام شد که در آن آقایان جمارانی، موسوی بجنوردی، آشتیانی، رحمانی از مجمع روحانیون مبارز و همچنین سید عباس موسوی، اسماعیل دوستی و آقای عباسی‌فر حضور داشتند.»وزارت کشور: اصلا ما نام روستای ابوالفضل را در تقسیمات کشوری نداریم

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور٬ در مورد موضوع اتفاقات اخیر در روستای ابوالفضل گفت: «اصلا ما نام این روستا را در تقسیمات کشوری نداریم.»

او در این رابطه افزود: «متاسفانه برخی بدون اطلاعات از موضوع صحبت می کنند. این منطقه ۳۰۰ هکتار است که ۱۰۰ هکتار آن قبلاً توسط بنیاد واگذار شده اما ۲۰۰ هکتار آن اصلا در محدوده شهری نیست.»

هفته گذشته ماموران شهرداری و نیروی انتظامی با لودرهایی به روستای ابوالفضل رفتند و بعد از اعتراض اهالی روستا به حضور ماموران کار به درگیری کشید.

در پی این درگیری های علی شمخانی دبیر عالی شورای امنیت ملی به این روستا سفر کرد.

گفته شده بود که هدف از سفر آقای شمخانی “دیدار” با روستائیان و “دلجویی” از اهالی این روستا عنوان شده است.

براساس اخبار منتشر شده شماری از ساکنان این روستا بیش از ۳۰ سال است که در آن ساکن هستند و اکنون مجبور به تخلیه خانه و روستا هستند.

اهالی روستا «اسنادی در دست دارند که نشان می‌دهد از سال ۶۴ تا ۷۰، بخشی از اهالی روستا از طریق طرح سلمان، آب کشاورزی برای کشت گندم و جو و سبزی و صیفی در اختیار داشته‌اند.»

اما معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور تاکید کرد: «برخی بدون اطلاعات از موضوع صحبت می کنند. این منطقه ۳۰۰ هکتار است که ۱۰۰ هکتار آن قبلاً توسط بنیاد واگذار شده اما ۲۰۰ هکتار آن اصلا در محدوده شهری نیست. افراد سودجو اقداماتی در آنجا صورت دادند و زمین ها را غیرقانونی واگذار کرده بودند و بنیاد مستضعفین هم یک فنس دور زمین نکشیده بود.»وکیل نوید افکاری: هیچ تصویری ازلحظه قتل کارمند حراست اداره آبفا وجود ندارد


آیت‌الله خامنه‌ای: امارات «خیانت» کرد

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی٬ در واکنش به توافق امارات متحده عربی و اسرائیل در عادی سازی روابط، این توافق را «خیانت» دانست.

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای «امارات متحده عربی هم به دنیای اسلام خیانت کرد، هم به ملت های عرب و کشورهای منطقه خیانت کرد و هم به فلسطین خیانت کرد. البته این خیانت دیر نخواهد پایید.»

رهبر جمهوری اسلامی در حالی در خصوص «صلح امارات و اسرائیل» از عنوان «خیانت» استفاده کرد که روز گذشته اولین پرواز مسافربری مستقیم از تلاویو در ابوظبی به زمین نشست.

این پرواز ۱۷ روز بعد از دستیابی اسرائیل و امارات به توافق عادی‌سازی روابط انجام شده است.


https://twitter.com/isna_farsi/status/1300700069021220866


عراق برای اربعین زائر خارجی نمی‌پذیرد

حسین ذوالفقاری٬ معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور٬ اعلام کرد که عراق برای اربعین زائر خارجی نمی‌پذیرد.

دوالفقاری در این رابطه گفت: «دیروز در با آخرین تماس با سفیر ایران در عراق گفتند که مقامات عراقی گفته‌اند با توجه به شرایط بیماری کرونا در عراق، امسال زائر خارجی نمی‌پذیریم و تا این لحظه این آخرین نتیجه است.»/خبرگزاری تسنیمکشته شدن چند شبه‌نظامی «وابسته به ایران» در سوریه

در  حملات اسرائیل به سوریه یک غیر نظامی، سه نیروی نظامی دولت سوریه و هفت نیروی خارجی متحد حکومت این کشور کشته شدند.

دویچه وله به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که پیش از این شمار قربانیان این حملات را پنج نفر اعلام کرده بود می‌گوید، در حمله به مواضع این نیروها در جنوب دمشق، تعدادی از شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی نیز کشته شده‌اند.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »