محمدرضا شجریان در بیمارستان بستری شد

محمدرضا شجریان استاد شناخته شده آواز ایران مجددا در بیمارستان جم بستری شده است.

بیمارستان جم با تایید این خبر نوشته است: “استاد عزیزمان امروز با افت سطح هوشیاری، افت فشار خون، شوک سپتیک در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری‌ شدند”.

به گفته بیمارستان جم وضعیت آقای شجریان تحت نظر تیم پزشکی قرار دارد.پیشنهاد رئیسی برای تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی

ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه به مناسبت روز جهانی «حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» پیشنهاد داد تا دادگاه بین المللی اسلامی تشکیل شود.

او با اشاره به ضرورت اجرایی کردن و ضمانت اجرایی یافتن اعلامیه حقوق بشر که میان کشورهای اسلامی در مصر منعقد شد، گفت: «از جمله ضمانت‌های اجرایی اعلامیه حقوق بشر اسلامی، تشکیل دادگاه بین المللی اسلامی می باشد که این دادگاه ناقضان حقوق بشر را به محاکمه بکشاند و مردم دنیا بفهمند کسانی که نقض حقوق انسان می کنند، مورد مواخذه و برخورد قرار می گیرند.»/خبرگزاری میزاناحضار عضو شورای شهر تهران بدلیل اظهار نظر در مورد کرونا

محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران بدلیل سخنرانی در رابطه با کرونا در جلسه علنی شورای شهر تهران به دادگاه کارکنان دولت احضار شده است.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر با اعلام این خبر گفته است آقای حق‌شناس بدلیل صحبت‌هایش در جلسه ۱۹ فروردین احضار شده است.

به گفته اعطا بر اساس بند ١٨ ماده ٨٠ قانون شوراها، نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر از وظایف شوراهای شهر” است و اظهارات آقای حق‌شناس را نیز در همین راستا دانسته است.روزنامه کیهان امارات متحده عربی را تهدید کرد

روزنامه کیهان با توجه به توافق عادی‌‌سازی روابط امارات متحده عربی و اسرائیل، امارات را تهدید کرد.

این روزنامه در سرمقاله خود با عنوان “امارات خود را به یک هدف مشروع برای مقاومت تبدیل کرد” نوشت، این کشور بعد از چند سال “ارتباط مخفیانه” با اسرائیل با دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روابط خود با اسرائیل را علنی کرده است.

در این مقاله کیهان این توافق را “خیانت بزرگ امارات در حق ملت فلسطین” نامید و نوشت، اگر این توافق تنها یک نتیجه داشته باشد تبدیل این کشور کوچک ثروتمند به شدت وابسته به امنیت، به “هدفی مشروع و آسان برای مقاومت” است.آغاز پیش‌‌فروش نفت ایران به متقاضیان از ۲۶ مرداد

نخستین مرحله از فروش اوراق سلف نفتی ایران به متقاضیان با عرضه بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت یکشنبه ۲۶ مردادماه در تالار بورس انرژی انجام خواهد شد.

فرارو به نقل از اطلاعیه‌ منتشره در سایت کدال نوشت، در این روز ۵۲۹ هزار و ۳۱۲ بشکه نفت خام سنگین به قیمت هر بشکه ۹۴۴ هزار و ۶۲۲ تومان عرضه می‌شود.

حداقل خرید برای هر نفر در این عرضه اولیه یک بشکه و حداکثر ۲۰ هزار بشکه در نظر گرفته شده است.

بر اساس این اطلاعیه، حداکثر ۱۰ روز کاری پس از پایان دوره عرضه اولیه، معاملات ثانویه این اوارق آغاز می‌شود. اوراق سلف نفتی دوساله بوده و سر رسید قرارداد ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ تعیین شده است.۱.۱ میلیون بشکه بنزین بدون صاحب «به قربانیان تروریسم دولتی» می‌رسد

حسن روحانی٬ رییس جمهوری٬ در خصوص توقیف کشتی‌های حامل بنزین ایران توسط آمریکا گفت: «آنان بعد از این ماجرا گفته‌اند که کشتی‌های ایرانی را گرفته‌اند و دارند با خود می‌برند که نه کشتی ایرانی بود و نه پرچمش ایرانی بود؛ کل ماجرا دروغ بود. آنهم فقط برای اینکه از خفت آن ماجرای قطعنامه و شکست سیاسی و حقوقی که از آن پیدا کردند، فرار کنند، این موضوع را مطرح کردند.»

روز پنجشنبه هفته گذشته وزارت دادگستری ایالات متحده تایید کرده که این کشور محموله چهار نفتکش لونا، پاندی، برینگ و بلٌا را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا طی روزهای اخیر در آب‌های آزاد توقیف کرده است.

گزارش‌ها حاکی است که این نفتکش‌ها با ۱.۱ میلیون بشکه بنزین ایران عازم ونزوئلا بودند که توقیف شدند.

ایران با رد این گزارش‌ها می‌گوید که آمریکا قصد ایجاد «جنگ روانی» دارد.

مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، می‌گوید، بنزین ایرانی توقیف شده از نفتکش‌های عازم ونزوئلا می‌تواند به «قربانیان آمریکایی تروریسم دولتی» برسد.


خبرهای روزگذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول