علی لاریجانی در بیمارستان بستری شد

علی لاریجانی در بیمارستان بستری شد.

در پی بروز مجدد علائم بیماری کرونا در رییس مجلس سابق و عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام، او برای مراقبت‌های تکمیلی در بیمارستان بستری شد.

لاریجانی در موج اول کرونا نیز به این بیماری مبتلا شده بود.احمد جنتی: با خواندن دعای عرفه مشکلات اقتصادی و کرونایی را حل کنید

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان٬ در نشستی با حضور فقها و حقوقدانان درباره مشکلات معشیتی مردم و شیوع گسترده کرونا در ایران اظهار نظر کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان ضمن اشاره به توصیه‌های جنتی نوشت مردم با خواندن دعای عرفه می‌توانند مشکلات معیشتی و کرونایی را رفع کنند.

جنتی گفت: «دعا برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، سلامتی مبتلایان به بیماری کرونا و از بین رفتن این ویروس منحوس را فراموش نکنیم و برای نابودی شر آمریکا و اسرائیل و آل‌سعود هم دعا کنیم.»وزیر بهداشت: سنی‌ها در عید قربان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

حسن روحانی در جلسه هیات دولت به نامه وزیر بهداشت در مورد برگزاری مراسم عید قربان توسط ایرانیان سنی اشاره کرد و گفت:«صبح امروز وزیر بهداشت و درمان در نامه ای درخواست کرده که در روز عید قربان -که معمولا برادران اهل سنت مراسم مفصل تری را نسبت به شیعیان برگزار می کنند، همه پروتکل های بهداشتی را مراعات کنند وگر نه بار دیگر ما در مسیر شیوع این بیماری قرار می گیریم و مشکلات برای مردم و کادر درمان دو چندان می شود.»


 


 

۲ سال حبس در ایران برای دفاع از برجام در لندن

یک وکیل دادگستری از محکومیت دو سال حبس تعزیری شکیبا شاکرحسینی به اتهام حضور در تجمع حمایت از توافق هسته‌ای و اعتراض به کنگره آمریکا در لندن خبر داد. به گفته این وکیل، شکیبا شاکرحسینی سال ۹۴ برای اعتراض به سیاست‌های آمریکا در لندن و دفاع از توافق هسته‌ای ایران تجمع کرده بود، اما در ایران به جرم اقدام علیه امنیت ملی محکوم شده است.

آنگونه که وکیل پرونده مدعی است شاکرحسینی ایرانی ساکن انگلیس در سال ۲۰۱۵ یک‌ماه بعد از توافق ایران و شش کشور بزرگ در وین با هدف فشار به کنگره آمریکا برای تصویب این توافق در میدان ترافلگار لندن اقدام به تجمعی در حمایت از توافق کرده بود.
اخبار مربوط به تجمع مذکور همزمان در بسیاری از رسانه‌ها از جمله ایرنا منعکس شده بود. تصاویر این تجمع از حضور معترضان با پرچم‌های جمهوری اسلامی و پلاکارد‌هایی در حمایت از توافق هسته‌ای خبر می‌دهد./رویداد ۲۴

ایران در رزمایشی ماکت ناو آمریکایی را تخریب کرد

سپاه پاسداران ایران روز سه شنبه رزمایش دریایی و موشکی خود را با تخریب ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی آغاز کرد.

رزمایش نیروهای دریایی و هوافضای سپاه پاسداران در منطقه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز برگزار می شود.

نیروی دریایی ایالات متحده در واکنش به رزمایش سپاه پاسداران ایران آن را «غیرمسئولانه و بی‌پروا» خواند. ربکا ریباریچ، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا گفت: «این رزمایش عملیات ائتلاف در منطقه را مختل نکرده است و تاثیری نیز بر روی رفت و آمد آزاد تجاری در تنگه هرمز و آبهای اطراف آن نگذاشته است.»/ یورونیوز


نماینده‌ی متهم به تجاوز تبرئه شد

 


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول