یک نماینده مجلس بر اثر ابتلا به کووید ۱۹درگذشت

عیسی جعفری، نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داد.

این نماینده مجلس که چندی پیش به ویروس جدید کرونا مبتلا شده و در قرنطینه به سر می‌برد، در پی تشدید بیماری کووید ۱۹ جان باخت.

جعفری سومین نماینده مجلس یازدهم است که بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهد. دستکم ۸ نماینده دیگر مجلس نیز در حال حاضر به کرونا مبتلا هستند./ایسناصدور کیفرخواست علیه معاون سابق دولت

وب سایت راه دانیا خبر از آن داد که برای شهیندخت مولاوردی، معاون سابق رییس ‌جمهوری در امور زنان، کیفرخواست صادر شده است.

به نوشته این وب سایت که اتهام مولاوردی «تبلیغ علیه نظام»، «تشویق فساد و فحشا» و «در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی شده با هدف بر هم زدن امنیت کشور» است.

این وب‌سایت، شاکیان خانم مولاوردی را «دستگاه امنیتی و انتظامی کشور» معرفی کرده است.

شهیندخت مولاوردی در دولت اول حسن روحانی معاونت امور زنان و خانواده را بر عهده داشت.

این در حالی است که مولاوردی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «تاکنون هیچ کیفر خواستی به من ابلاغ نشده و من هم از طریق کانال ها متوجه این موضوع شدم.»آمار رسمی کرونا: مرگ ۲۰۳ نفر در یک روز

سیما لاری٬ سخنگوی وزارت بهداشت٬ اعلام کرد که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

بر این اساس مجموع جان باختگان کرونا در کشور از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین خبر از شناسایی ۲۳۴۹ بیمار جدید در شبانه روز گذشته داد و اعلام کرد که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسیده است.۱.۵ میلیون شغل ظرف یک‌سال از بین رفته است

طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران از بهار ۹۸ تا فصل مشابه امسال تقریبا ۱.۵ میلیون شغل در کشور از بین رفته است.

آمارهای این مرکز همچنین نشان می‌دهد که به رغم از بین رفتن ۱.۵ میلیون شغل، نرخ بیکاری کاهش یافته است. دلیل این کاهش هم این است که شمار زیادی از افراد بیکاران از جستجوی برای یافتن شغل خسته شده و دیگر در پی آن نیستند.

در معادلات محاسبه نرخ بیکاری، افراد بیکارِ «در حال جستجوی کار» نیز لحاظ می‌شود و افرادی که در جستجوی کار نیستند در این آمار نمی‌آیند. با از بین رفتن ۱.۵ میلیون شغل ظرف یک‌سال گذشته، نرخ بیکاری در ایران حتی ۱.۱ درصد کاهش یافته و به ۹.۸ درصد رسیده است. بازداشت گروهی در کرمان با اتهام « وابستگی به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه»

احمد قربانی، رییس دادگاه انقلاب کرمان٬ در جمع خبرنگاران گفت: «عدادی از عناصر وابسته به سرویسهای اطلاعاتی بیگانه در کرمان دستگیر و پس از طی مراحل تحقیق و رسیدگی حکم قانونی صادر گردیده است.»

او هیچگونه اطلاعاتی در خصوص تعداد افراد دستگیر شده و همچنین جزییات بیشتری در خصوص پرونده این افراد ارائه نکرد.

رییس دادگاه انقلاب کرمان همچنین افزود: «تعدادی از اعضای گروهک های معاند نیز در کرمان دستگیر شده و در دادگاه انقلاب اسلامی کرمان به جرم آنها رسیدگی و منجر به صدور حکم شده است.»هر دلار آمریکا ۲۳ هزار تومان

نرخ دلار در بازار آزاد ۲۳ تیر به ۲۳ هزار تومان رسید.

نرخ برابری دلار آمریکا و ریال روز سوم تیر برای نخستین بار در تاریخ مبادله ارزهای خارجی در ایران از مرز بیست هزار تومان گذشت و روند کم‌سابقه افزایش شدید نرخ دلار نسبت به تومان همچنان ادامه دارد.

بر اساس تازه‌ترین تغییرات نرخ ارز در بازار تهران، یورو هم از مرز ۲۶ هزار تومان گذشت و ۲۶ هزار و ۵۰ تومان معامله شد.

بر اساس این گزارش، روند صعودی افزایش قیمت سکه نیز ادامه دارد و هر سکه بهار آزادی ده میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رسیده است.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول