۱۲۰ میلیون بشکه نفت ایران مشتری ندارد

در حالی که جمهوری اسلامی تولید روزانه نفت خام خود را از ۳.۸ میلیون بشکه در دوران قبل از تحریم‌های آمریکا به حدود ۱.۹ میلیون بشکه در ماه گذشته کاهش داده، باز هم صادرات نفت کشور به حدی پایین است که ذخایر نفت بی‌مشتری ایران به نزدیک ۱۲۳ میلیون بشکه رسیده است.

ایران روزانه حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه مصرف داخلی نفت خام دارد. بدین ترتیب ایران هم اکنون روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت مازاد تولید می‌کند.راهپیمای اربعین امسال «احتمالا» برگزار نمی‌شود

ایرج مسجدی٬ سفیر ایران در عراق٬ گفت:‌ «پیش‌بینی‌ام آن است که امسال بعید می‌دانم عراق زوار خارجی را در اربعین بپذیرد و به احتمال زیاد به دلیل وضعیت کرونا مراسم اربعین سال جاری برای عراقی‌ها با حضور اتباع این کشور خواهد بود.»

او افزود: «مسئولین عراقی درباره اربعین ساکت هستند ضمن اینکه درباره برگزاری یا عدم برگزاری این راهپیمایی هم نظری ندارند.»

سفیر ایران در عراق ادامه داد: «آنها می‌گویند از هم‌اکنون درباره اربعین صبحت کردن با توجه به وضعیت کرونا در این کشور سخت است لذا دستور و تصمیمی از سوی طرف عراقی در این باره وجود ندارد.»

به گفته مسجدی ‌وضعیت کرونا در عراق و کمبود امکانات بهداشتی در این کشور موضوع نگران‌کننده‌‌ای است./خبرگزاری فارسقاتل «بی‌تو» را علنی محاکمه کنید

یکصد وچهل و نه نفر از فعالین فرهنگی و هنرمندان کشور در نامه‌ای به دادستان اصفهان خواستار برگزاری علنی دادگاه مرتبط به قتل مهدی نیکبخت (بیتو) و اطلاع رسانی کافی در این خصوص شدند.

مهدی نیکبخت (بیتو) شاعر، نویسنده، نوازنده دف، عارف و کارشناس ارشد فلسفه و حکمت بود. مجموعه اشعار او در کتابی با عنوان ولایت فیلسوف منتشر شده‌است. او ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ در اصفهان به قتل رسید.

متن کامل این نامه را اینجا بخوانید.آمار رسمی کرونا: تعداد قربانیان در یک روز به ۲۰۰ نفر رسید

طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۰۰ نفر به دلیل کرونا درگذشتند.

این بالاترین تعداد فوتی ها در ۲۴ ساعت اخیر برای نخستین بار از زمان آغاز بیماری کرونا در ایران در بهمن گذشته تاکنون است.

خلاصه آمار کرونا در ایران به این شرح است:

فوتی های جدید: ۲۰۰ نفر

کل فوتی ها: ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر

مبتلایان جدید: ۲ هزار و ۶۳۷ نفر

کل مبتلایان: ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز هستند.


ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد

امروز در کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع اعمال ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد.

در پی انتشار اخباری مبنی بر محدودیت واردات موبایل با ارزش بالای ۳۰۰ یورو که از سوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اعلام شده بود و مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نیز امروز اعلام کردند که منتظر اعلام نظر نهایی کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند در نهایت بر اساس اطلاعات دریافتی ایسنا این محدویت اعمال نشده و قضیه ممنوعیت واردات این گوشی‌ها منتفی شد.

همچنین پیش از این محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در توییترش گفته بود که این تصمیم ایرادات جدی دارد و از احتمال بازنگری در این تصمیم خبر داده بود.گزارشگر سازمان ملل ترور سلیمانی به دست آمریکا را «غیرقانونی» خواند

یک گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه در گزارشی قتل قاسم سلیمانی به دست آمریکا در عراق را «غیرقانونی» خواند.

یک گزارشگر ویژه حقوق بشر و قتل‌های هدفمند و فراقضایی در گزارش جدید خود ترور قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس ایران را که اوایل ژانویه گذشته در بغداد روی داد را خلاف قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد دانسته است.

بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که اگنس کالمرد، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود روی استفاده از پهپادهای نظامی برای ترور و قتل‌های هدفمند تمرکز کرده و نوشته ایالات متحده آمریکا نتوانسته مدارک و شواهدی نشان دهد که از خطر فوری قاسم سلیمانی برای شهروندان آمریکایی حکایت و در نتیجه ترور کاروان خودروهای حامل او در بغداد را توجیه کند.

خانم کالمرد در گزارش خود تصریح کرده که قتل هدفمند قاسم سلیمانی بر خلاف منشور سازمان ملل متحد روی داده است.

قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس، روز ۱۳ دی‌ماه پارسال توسط پهپادهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد و دونالد ترامپ با دفاع از این عملیات، او را «تروریست شماره یک جهان» خواند.


سمیه محمودی تکذیب کرد: به ما نگفتند زن باید بچه‌داری کند

سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس با انتشار نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس نقل قولی که از طرف وی تحت این عنوان که «هیئت رئیسه مجلس به نمایندگان زن گفته است زنان باید بچه داری کنند» را تکذیب کرد.عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: کاهش آمار موالید باعث شرمساری است


محسن هاشمی: دیروز در تهران ۷۰ نفر از کرونا جان‌ باختند

مرگ‌ومیر روزانه کرونا در تهران از ۱۹نفر به ۷۰نفر رسیده است. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران می‌گوید تنها دیروز در تهران ۷۰نفر که با کرونا جان‌ باخته‌اند، دفن شده‌‌اند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت روز گذشته ۱۶تیر ۱۶۰ بیمار کرونایی جان‌باخته‌اند و حالا شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۱هزار و ۷۳۱نفر رسیده.

بنابر همین آمار، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌ها و خراسان رضوی وضع قرمز و گلستان، البرز، همدان، کرمان، یزد و سیستان‌و‌بلوچستان، اوضاع هشدارآمیز دارند.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول