? زنده| آخرین دفاع روح‌الله زم: پشیمانم

 برگزاری چهل جلسه دادگاه برای معاون قالیباف

تاکنون ۴۰ جلسه دادگاه پرونده عیسی شریفی، معاون محمدباقر قالیباف در دوران شهرداری تهران، برگزار شده است.

غلامحسین اسماعیلی گفته که این پرونده در دادگاه قضایی نیروهای مسلح در حال رسیدگی است و ۱۱ متهم دارد.

به گفته او، از این تعداد دو نفر در بازداشت هستند و ۹ نفر با قرار تامین آزاد هستند. سخنگوی قوه قضاییه به نام این افراد اشاره نکرده است ولی وعده داده که به زودی حکم این پرونده صادر شود.

عیسی شریفی شهریور سال ۹۶ بازداشت شد. روز ۱۳ شهریور همان سال، غلامحسین محسنی‌‌ اژه‌ای، سخنگوی وقت قوه قضاییه، گفت که اتهام آقای شریفی «مالی» است.آخرین دفاع روح‌الله زم: پشیمانم

امروز ششمین و آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

روح‌الله زم در این جلسه دادگاه اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی» و «توهین به مقدسات» را رد کرد. او در پنجمین جلسه دادگاه نیز این اتهامات رد کرده و گفته بود که کار خبرنگاری می‌کرده است.

هرچند خبرگزاری مهر مدعی شده که روح‌الله زم در جلسه پایانی دادگاه اتهاماتی چون «توهین به مأموران دولتی و تحریک مردم به اغتشاش»، «نشر اکاذیب» و حمایت از «محکومان امنیتی» و خانواده پهلوی را پذیرفته است.

او در خصوص این اتهامات گفته است که «پشیمانم با یک لغزش عاقبت آدم برباد می‌رود.»

پرونده روح‌الله زم که از مهرماه پارسال در بازداشت به سر می‌برد، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست ابوالقاسم صلواتی در حالی رسیدگی است.

پیشتر سازمان گزارشگران بدون مرز با ناعادلانه خواندن روند دادگاهِ روح‌الله زم، نسبت به احتمال اعدام وی هشدار داده است.


https://twitter.com/ayb1365/status/1270302561451548672?s=19استقبال قوه قضائیه از ابراز تمایل قاضی فراری پرونده طبری به بازگشت

روز گذشتهغلامرضا منصوری، قاضی سابق متهم به اخذ ۵۰۰ هزار یورو رشوه با انتشار ویدیویی اعلام کرده است که به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانسته است به ایران بازگردد، ولی «حتما به سفارت ایران» مراجعه می‌کند تا بتواند به ایران بازگردد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه٬ درباره پیام ویدیویی محمدرضا منصوری از متهمان فراری پرونده اکبر طبری که در آن وعده بازگشت به ایران داده، استقبال کرده است.

اسماعیلی گفت: «ما از پیامی که یکی از این قضات شب گذشته ارسال کرد، استقبال می‌کنیم و توصیه ما به همه متهمان این است که در دادگاه حضور پیدا کنند و از حق دفاع خود استفاده کنند و با حضور آنها دادگاه رأی قانونی خود را صادر کند.»بازداشت شش نفر در پرونده اسقاط هواپیمای اوکراینی

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، روز سه‌شنبه، ۲۰ خرداد، از بازداشت شش نفر در پرونده ساقط شدن هواپیمای اوکراینی توسط موشک‌های سپاه و «تداوم بازداشت آنان با گذشت شش ماه از حادثه» خبر داد.

پیش از این، در تنها خبر رسمی مربوط به رسیدگی قضایی به این پرونده، شکرالله بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران، روز ۱۸ فروردین‌ماه گفته بود یک نفر به خاطر این پرونده در بازداشت به‌ سر می‌برد و چند نفر نیز به عنوان متهم احضار شده‌اند./خبرگزاری میزانموافقت چند مرجع تقلید با ورزش زورخانه‌ای توسط زنان

رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای از اعلام نظر مثبت جمعی از مراجع تقلید با ورزش زورخانه‌ای زنان خبر داد.

مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای گفت که در استفتایی که از جمعی از مراجع تقلید شده «جمع بزرگی» از آنها در پاسخ فعالیت زنان در این رشته ورزشی باستانی ایرانی را به «شرط حفظ موازین شرعی بلامانع دانسته‌اند».

او به نام این مراجع و تعداد آنها اشاره‌ نکرد، اما همزمان از موافقت ۷ نفر از ۹ نفر عضو هیئت رئیسه ورزش‌های زورخانه‌ای با فعالیت زنان در این رشته خبر داده است.

جواهری همچنین افزود که این موضوع به زودی در جلسه مجمع فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای مطرح می‌شود تا در صورت موافقت وزارت ورزش، فعالیت رسمی زنان در این رشته آغاز شود.ایران دوباره کانون شیوع کرونا در خاورمیانه شد

ایران بار دیگر در میان ده کشور اصلی از نظر ابتلا به کرونا قرار گرفت.

میدل ایست مانیتور خبر داد که با اعلام ۲۰۴۳ مورد جدید ، ایران دوباره مرکز شیوع کرونا در خاورمیانه است و کماکان در میان ده کشور اول جهان از نظر شیوع کرونا قرار گرفته است.
اعدامم قریب‌الوقوع یک متهم به جاسوسی در جریان ترور سلیمانی

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد: یک متهم به جاسوسی در ارتباط با ترور قاسم سلیمانی به زودی اعدام می‌شود

به گفته غلامحسین اسماعیلی یک ایرانی به زودی به اتهام جاسوسی برای آمریکا و اسرائیل و افشای محل استقرار و تردد قاسم سلیمانی فرمانده ترور شده نیروی قدس سپاه، اعدام می‌شود.

نام این فرد محمود موسوی مجد است و قوه قضاییه می‌گوید که در قبال «اخذ دلار امریکایی برای اسرائیل و آمریکا» در حوزه‌های امنیتی و نیروهای مسلح بویژه سپاه قدس و محل استقرار و ترددهای قاسم سلیمانی اطلاعاتی جمع‌آوری کرده است.

به گفته سخنگوی قوه قضائیه ایران شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور حکم اعدام این فرد را تایید کرد و بزودی حکمش اجرا می شود.


اشد مجازات برای پدر رومینا


نصرالله لشنی بازداشت شد

نصرالله لشنی، فعال ملی ـ مذهبی مجددا بازداشت شد. این فعال سیاسی که از حدود نه ماه پیش در کردستان عراق زندگی می‌کرد، چند روز پیش ناپدید شد و حالا خانواده خبر از بازداشت وی می‌دهند.

به گزارش سایت ملی مذهبی، لشنی از حدود ۹ ماه قبل در کردستان عراق زندگی می‌کرد. او جمعه هفته گذشته تصمیم داشت از عراق به ترکیه برود اما توسط مرزبانی ترکیه بازداشت و در خاک ایران رها شده است. در ادامه او شب گذشته از بازداشتگاه اطلاعات ارومیه با خانواده‌اش تماس گرفته و از بازداشت خود خبر داده است.

متن کامل خبر

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »