نماز جمعه مجددا در استان تهران اقامه می‌شود

نماز جمعه ۲۳خرداد در تمام شهر‌های استان تهران برگزار می‌شود.

محمود سیاح٬ رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران٬ ضمن اعلام این خبر افزود: «طبق اعلام ستاد ملی کرونا در استان تهران وضعیت در نقاط مختلف این استان سفید و زرد است.»

نمازجمعه از اسفندماه سال گذشته به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل بود و در هفته‌های اخیر در شهر‌هایی که وضعیت سفید داشتند برگزار شد که این هفته نیز باتوجه به اینکه هیچ نقطه قرمز در استان تهران وجود ندارد برگزار می‌شود./ایلنا


اخبار تکمیلی در این رابطه را اینجا بخوانید.


آموختن طب سنتی برای دانشجویان پزشکی اجباری شد

تمامی دانشجویان دوره دکتری عمومی در ایران، صرف نظر از سال ورود به تحصیل ملزم به گذراندن درس طب سنتی شدند.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت که گذراندن این درس نه تنها برای دوره‌های پزشکی بلکه برای دندانپزشکی و داروسازی نیز الزامی است./ایسناهم‌دردی نمایندگان با «مردم مظلوم آمریکا» با شعار مرگ بر آمریکا

 تجمع طلاب در اعتراض به ورود زنان به ورزش‌های زورخانه‌ای

تعدادی از مخالفان ورود زنان به ورزش‌های زورخانه‌ای امروز مقابل زورخانه «شهید عراقی» تهران تجمع کردند.

ایسنا نوشته است این افراد «جمعی از پیشکسوتان ورزش‌های زورخانه‌ای و طلاب» بوده‌اند.

تجمع‌کنندگان حضور زنان در ورزش‌های زورخانه‌ای را «مذموم و ناپسند» و «لکه ننگ بر کارنامه مسئولان» فدارسیون ورزش‌های زورخانه‌ای توصیف کرده‌اند.

در بیانیه این افراد آمده است که اعضای «جامعه طلاب قم» و «نمایندگان نیروهای مسلح» نیز در این تجمع حضور داشته‌اند.

پیش از این مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا با اشاره به پیگیری زنان برای راه‌اندازی این رشته، گفته بود این افراد: «از نظر شرعی هم فتوای مراجع را برای حضور در این رشته» گرفته‌اند.

او در عین حال گفت برخی «معتقدند این ورزش مردانه است و گود زورخانه مکانی مقدس محسوب می‌شود، پس باید مردانه بماند».مجید طاهری زندانی ایرانی در آمریکا، به ایران برگشت

مجید طاهری پزشک ایرانی زندانی شده در آمریکا، به ایران بازگشته است.

حسین جابری انصاری، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه در فرودگاه از وی استقبال کرده ایت.

مجید طاهری از ۱۶ ماه پیش به اتهام نقض تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران در آمریکا زندانی بود اما به تازگی با مایکل ‌وایت شهروند آمریکایی زندانی در ایران، مبادله شده است.

او پس از دیدار با خانواده مجددا برای زندگی به ایالات متحده باز‌می‌گردد.ایران اعلام کرد آماده مبادله دیگر زندانیان با آمریکاست

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه٬ اعلام کرد که ایران آماده مبادله دیگر زندانیان با ایالات متحده است.

ایران و آمریکا طی روزهای اخیر اقدام به تبادل دو زندانی کردند.

در این راستا مایکل وایت، شهروند آمریکایی که مدت دو سال در ایران زندانی بود، روز پنج‌شنبه هفته گذشته آزاد و روانه کشورش شد. آمریکا نیز مجید طاهری، پزشک ایرانی – آمریکایی ساکن فلوریدا، را آزاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن تشکر از دولت سوئیس گفت: «اگر امکان مبادله زندانیان وجود داشته باشد، ما این آمادگی را داریم مابقی افرادی را که دربند آمریکا هستند آزاد کرده و به کشور بازگردانیم».

برایان هوک، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور ایران، روز شنبه خواستار آزادی سیامک نمازی و مراد طاهباز، شهروندان ایرانی – آمریکایی شد که در ایران زندانی هستند.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول