فیلم کامل نقد معاون فرمانده ارتش به سپاه پاسدار و صدا و سیماحزب جامعه زنان انقلاب اسلامی:

🍃 در صورت کوتاهی در اصلاح قوانین مجلس نیز شریک جنایات علیه زنان است

حزب جامعه زنان انقلاب اسلامی ضمن صدور بیانیه‌ای به قتل رمینا اشرافی اعتراض کرد.

رومینای ۱۴ ساله روز ۲۸ اردیبهشت امسال با مردی ۲۸ ساله متواری شده بود اما پلیس با شکایت خانواده اشرفی، پس از پنج روز او را به خانه بازمی‌گرداند.

با این حال رضا اشرفی، پدر رومینا که ظاهرا نمی‌توانسته است با فرار دخترش از خانه کنار بیاید، روز اول خرداد او را در خواب با داس به قتل می‌رساند.

حزب جامعه زنان انقلاب اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: «از مجلس جدید به‌جد می‌خواهد نخستین اقدامش اصلاح قوانینی باشد که بر علیه حقوق نیمی از جمعیت کشور است. چنان‌چه نمایندگان مجلس و اعضای شورای نگهبان در این امر کوتاهی کنند، لاجرم شریک این جنایات خواهندبود و می‌بایست در پیشگاه عدل الهی پاسخگو باشند.»حسن توفیق٬‌ مدیر نشریه توفیق٬ درگذشت

حسن توفیق، کاریکاتوریست و مدیرمسوول نشریه «توفیق» بعد از ظهر روز یکشنبه (۱۱ خردادماه) بر اثر ایست قلبی درگذشت.

هادی حیدری، هنرمند کارتونیست در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: آقای توفیق از چند روز گذشته به دلیل کم اشتهایی در بیمارستان بستری شدند و متاسفانه ساعت ۳ بعد از ظهر امروز (۱۱ خردادماه) بر اثر ایست قلبی در بیمارستان آسیا تهران درگذشتند.

به گفته حیدری مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد حسن توفیق هنوز مشخص نیست و اطلاعات دقیق این مراسم متعاقبا اعلام می‌شود.

حسن توفیق (متولد ۱۱ اسفند ۱۳۰۴) از مدیران مسوول نشریه طنز «توفیق» و بزرگ‌ترین برادر از برادران توفیق بود که دوره سوم این مجله را منتشر کردند. او به مدت ۲۹ سال مدیریت نشریه «توفیق» را برعهده داشت.پدر رومینا اشرفی از قبل در مورد مجازات «فرزند کشی» تحقیق کرده بود

رضا اشرفی از قبل درباره انجام چنین کاری تحقیق کرده است.

رومینای ۱۴ ساله روز ۲۸ اردیبهشت امسال با مردی ۲۸ ساله متواری شده بود اما پلیس با شکایت خانواده اشرفی، پس از پنج روز او را به خانه بازمی‌گرداند.

با این حال رضا اشرفی، پدر رومینا که ظاهرا نمی‌توانسته است با فرار دخترش از خانه کنار بیاید، روز اول خرداد او را در خواب با داس به قتل می‌رساند.

به نوشته روزنامه شهروند پدر رومینا اشرفی «یک ماه قبل وقتی ‏به دامادش که وکیل دادگستری است تلفن کرد، فهمید که پدر، ولی دم است و قصاص نمی‌شود».


https://twitter.com/isna_farsi/status/1266998799551074304


ورزش بوکس برای زنان استان خوزستان ممنوع شد

حمید زنگنه‌منش٬ رییس هیئت بوکس خوزستان٬ اعلام کرد که هرگونه فعالیت در بخش بانوان این رشته در استان ممنوع است.

حمید زنگنه‌منش گفت باتوجه به نامه اخیر فدراسیون بوکس ایران، هرگونه فعالیت در بخش بانوان این رشته از جمله مربی‌گری، تمرین، آموزش و برگزاری کلاس تئوری ممنوع است.

به‌گفته او هیچ مربی مردی در استان حق آموزش رشته مشتزنی را به بانوان ندارد و در صورت اقدام به انجام این کار، عواقب ناشی از آن بر عهده شخص خاطی خواهد بود و با او برخورد خواهد شد.

زنگنه‌منش افزود برای فعالیت در بخش بانوان باید منتظر تصمیم فدراسیون باشیم و هر زمان که خود فدراسیون مجوز صدور این مهم را صادر کند، ما نیز در استان فعالیت‌مان را شروع می‌کنیم./ایسناآتش‌سوزی جنگل‌های دیل گچساران و کوه خائیز ادامه دارد

آتش‌سوزی در کوه خائیز در استان کهگیلویه و بویراحمد و جنگل‌های منطقه دیل گچساران همچنان ادامه دارد.

روح‌الله عزیزی٬ رییس محیط زیست کهگیلویه٬ «ملتمسانه» از مردم تقاضا کرده است برای مهار آتش دست بکار شوند.

وح‌الله عزیزی، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه به ایسنا گفته آتش در کوه خائیز دوباره شعله‌ور شده است. او از مردم درخواست کمک کرد و گفت: «ملتمسانه از مردم تقاضا داریم برای جلوگیری از تخریب زیستگاه حیات وحش کمک کنند و برای مهار آتش پای کار بیایند.»

عزیزی محل تجمع نیروهای مردمی را هم روستای آبکاسه حاشیه کوه خائیز عنوان کرده است.

آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده خائیز روز پنجشنبه هشتم خرداد آغاز شد و جنگل‌ها و مناطق منطقه دیل در شهرستان گچساران نیز یک روز بعد از آن دچار آتش‌سوزی شده است. این آتش‌سوزی‌ها به گفته مقامات محلی استان کهگولیه و بویراحمد با گذشت چهار روز همچنان ادامه دارد و حدود ۲۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه سوخته است.اولین نطق قالیباف: انتقاد از دولت روحانی٬ تهدید آمریکا

محمد باقر قالیباف، رییس جدید مجلس یازدهم٬ در نخستین نطق پیش از دستور خود نظام اداری و اجرایی در جمهوری اسلامی را «به هم ریخته» توصیف کرد و همچنین گفت «راهبرد مذاکره و سازش با آمریکا … بی حاصل و پرضرر» است.

او که در جلسه علنی مجلس برای اولین بار به عنوان رییس مجلس صحبت می‌کرد، دولت روحانی را متهم به «ناکارآمدی و آشفتگی مدیریتی» کرد.

رییس مجلس در ادامه گفت که دولت روحانی «تمرکز بر نگاه به بیرون» دارد و «الگوی مدیریت جهادی» را باور ندارد.

محمدباقر قالیباف همچنین چند بار از نوع مدیریت و رهبری خامنه‌ای تمجید کرد و گفت مجلس آینده «تحت راهبری» رهبر جمهوری اسلامی قرار خواهد داشت. او در بخشی دیگر بر عدم مذاکره با آمریکا و آنچه «تکمیل زنجیره انتقام» از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه خواند تأکید کرد./ایسنااعتبارنامه‌ ۳ نماینده تایید نشد

محمدحسین فرهنگی٬ سخنگوی هیئت رییسه مجلس٬ از ارسال اعتبار نامه سه نفر از منتخبان مجلس یازدهم به کمیسیون تحقیق خبر داد.

او درباره تعیین تکلیف منتخبانی که اعتبارنامه آنان با اعتراضاتی رو‌به‌رو شده است، گفت: نمایندگانی که اعتبارنامه آنها هنوز تایید نشده سه نفر هستند که برای حفظ آبرویشان اسامی آنان اعلام نمی‌شود.

سخنگوی هیئت رسیسه مجلس در گفت‌وگو با ایلنا ادامه داد: «اعتبارنامه‌هایی که مورد تأیید نبوده پس از بررسی در شعب به کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی خواهد رفت تا در این کمیسیون اعتبارنامه‌های تایید نشده تعیین تکلیف شود و نمایندگانی که اعتبارنامه آنان تایید نشده، طبق آیین‌نامه داخلی می‌توانند تا زمانیکه اعتبار‌نامه آنها رد نشده است به وظایف نمایندگی خود عمل کنند.»

در حالی محمدحسین فرهنگی مدعی شد که اسامی این سه نماینده به دلیل «حفظ آبروی آنان منتشر نشده» اسامی سید کاظم دلخوش، غلامرضا تاج‌گردون و حسین محمدصالحی تا کنون از سوی شعب اعلام نشده است.

از سوی دیگر نمایندگان معترض به اعتبار نامه این سه نماینده در حساب‌های کاربرشان در توییتر در این خصوص نوشته‌اند.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول