انتشار یک نقل قول از هاشمی رفسنجانی در خصوص احمدی نژاد و تحریف آن

زیتون- امروز برخی رسانه از قول اکبر هاشمی رفسنجانی نوشتند «در دوره احمدی‌نژاد انقلاب داشت منحرف می‌شد. من موفق شدم در بدترین شرایط تا حدودی این وضع را عوض کنم و مردم با همان مردانگی که انقلاب کردند سال ۹۲ هم پیروز شدند.»
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش به نقل از این رسانه ها گفته است «در دوره احمدی نژاد به ویژه پس از سال ۸۸ انقلاب داشت منحرف می‌شد و به سمت اختناق می‌رفت، من موفق شدم در بدترین شرایط تا حدودی این وضع را عوض کنم و مردم با همان مردانگی که انقلاب کردند سال ۹۲ هم پیروز شدند. در سال ۹۴ هم بزرگان را نگذاشتند وارد میدان شوند و چند چهره رده سوم و چهارم توانستند ژنرال‌های رقیب را کنار بزنند. اکنون دیگر می‌توانم راحت بمیرم زیرا مردم تصمیماتشان را خودشان می‌گیرند و در این نزدیکی پایان عمر که راه انقلاب را مسدود کرده بودند آن را باز کردم.»
تنها چند ساعت پس از انتشار این سخنان پ، سایت انتخاب، نزدیک به هاشمی رفسنجانی، به نقل از یک منبع آگاه نوشت «سخنان هاشمی تحریف شده»
این منبع آگاه، سخنان هاشمی را اینگونه روایت کرده است:« آیت الله هاشمی در این مراسم با اشاره به انتخابات ٩٢ و ٩۴ گفتند «حالاکه مملکت به اینجا رسیده و مردم به این سطح از اگاهی رسیده اند، الحمدلله می توانم راحت سر بر بالین مرگ بگذارم».
وی همچنین بخش هایی دیگر از سخنان منتسب به آیت الله هاشمی که توسط این رسانه ها منتشر شده را نیز تحریف شده خواند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. به نظر من تحلیل دقیق و درستی است. الا یک نکته که من در جوهره آن صداقت مد نظر نوبسنده محترم در توصیف آقای هاشمی، همواره با تردید مواجه بوده ام. بدون شک هاشمی در بیان نظر و دیدگاهش شجاع است ، اما بیشتر در جایی که با منافع و مصالح خود خواسته منطبق و رقیبی هم در میدان باشد. و نه در زمین و زمانه ای که احساس شود اسب زین کرده قدرت را فرصت تاخت و تازی است بی مانع! یعنی تنها بوته آزمایشی که در آن، تیغ از پی حق زدن یا مامور تن بودن را برای العین می توان دید. به عبارت دیگر هنوز رگه هایی از عوام فریبی برای عبور از موانع و قبضه قدرت وجود دارد. و چون به خلوت مطلوب خود رسیدند کاری دیگر می کنند که موضوع هشدار هم بود.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »